Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ciekawostki z kraju i ze świata.

zaza 24 Dec 2002 23:38 9014 6
 • Ciekawa stronka.

  LaCie Big Disk 500 GB
  Firma LaCie zapowiada swój najnowszy produkt, czyli przenośny dysk o pojemności 500 GB i w drugiej wersji 400 GB. Do połączenia wykorzystuje interfejs FireWire (IEEE1394). Model 500 GB posiada 8 MB pamięci podręcznej a jego obroty to 7200 RPM. Druga wersja, czyli 400 GB posiada już 2 MB pamięci cache i liczbę obrotów równą 5400 RPM. Dzięki interfejsowi IEEE1394 możemy go podłączyć do komputerów pracujących na systemach: począwszy od Mac OS (8.6 / 9.x / 10.x) a skończywszy na Windows (98SE/2000/Me/XP).

  Na ostudzenie sugerowane ceny detaliczne: dla 400 GB - $899 a dla 500 GB - $999. Dyski mają być dostępne jeszcze w grudniu. IreS

  http://www.benchmark.pl/index2.html
  About Author
  zaza
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Offline 
  Has specialization in: elektronika, automatyka, komputery, motoryzacja
  zaza wrote 893 posts with rating 39, helped 8 times. Live in city NL. Been with us since 2002 year.
 • #2
  mgim
  Level 29  
  Jeszcze trochę,a podobne wielkości będą na IDE do "normalnych" komputerów.Chyba tylko chwila dzieli nas od wypuszczenia przez słynną firmę"Micro...t" (że pełnej nazwy nie wymienię-z szacunku dla innych softów) systemu,który "na początek będzie żądał "dla siebie na instalację" ok 30 GB!! :D :cry: Chwila ta jest bliska...Brrrrrr. :cry:
 • #3
  Richi
  Level 39  
  Moim zdaniem bedzie sie raczej rozwijac SATA (Serial ATA) ktora ma duzo mniejsze ograniczenia a i wiecej urzadzen na jednym kablu jest mozliwe anizeli w standartowym IDE. Chociaz bardzo duże mozliwosci kryja sie tez pod USB-2, ktore jak narazie jest najszybszym i najbardziej dostepnym z nowych łącz PC-ta. Poczekajmy i zobaczymy co przyniesie nam ten nowy rok w dziedzinie Hardware i Software. :lol: 8)
 • #4
  Pawel Zalecki
  Level 15  
  Serial ATA jest ok. Sa juz pierwsze dyski oraz plyty z wbudowana obsluga. Ale ich osiagi nie sa jeszcze rewelacyjne. Tak czy inaczej wszystko to spowoduje zapewne, iz z czasem radykalnie spadna ceny dyskow dotychczasowych i bedziemy sobie mogli bez wiekszych kosztow instaloac w kompach dyski pod RAID-em. A to jest dobiero wydajnosc!
 • #6
  deliberabundus
  Level 23  
  Dla mnie to trochę za szybko. Rozumiem serwerowe zastosowania, jednak nie uważam bym w ciągu najbliższego roku potrzebował nawet 200GB. A biorąc pod uwagę awaryjność współczesnych napędów (szczególnie w napędach przenośnych) to wolałbym raczej dwie 100 (GB :) )niż jedną 200.
 • #7
  User removed account
  User removed account