Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Compaq nx7400 - rozładowana bateria i się nie chce włączyć

18 Aug 2009 11:51 4940 4
 • Level 10  
  Witam, mam laptopa j.w. i nie chce odpalić. Kiedy baterie były naładowane chulał ale jak się rozładowały to już się nie włącza. Na mój gust to nie ma ładowania. Jak sprawdzić zasilacz bo on ma 3 kabelki zasilające: GND, +19V i na środkowej żyle jakieś sterowanie chyba ??. Czy jest możliwość sprawdzenia samych baterii poza laptopem? Po próbie odpalenia srebrnym przyciskiem "ON" przez chwilę mryga pomarańczowa dioda oznaczona "piorunkiem", czerwona dioda oznaczona jako zasilanie nie zaświeca. Proszę o jakieś wskazy. Pozdrawiam

  Moderated By mat_ed:

  Tytuł jak i sam post poprawiłem.

 • Level 13  
  Może być uwalony zasilacz, ale na wszelki wypadek zrób mu twardy reset wyciągając baterię z laptoopa. ja miałem podobną sytuacje z fuitsu-siemens i pomogło. Gdy ta operacja nie pomoże trzeba zobaczyć czy jest zasilanie z zasilacza.
 • Level 14  
  Dzień dobry.
  Musisz zmierzyć napięcia zasilacza. 19V to dobrze, musisz zmierzyć napięcie na szpilce w środku wtyku. Tam powinno być około 15V. Jeśli takie są napięcia to zasilacz jest OK ale masz, niestety, uszkodzoną płytę główna. Tu przestroga, jeśli jesteś amatorem elektroniki nie próbuj sam naprawić tego notebooka. Za drogi sprzęt i możesz go zniszczyć kompletnie. Naprawa płyty to koszt około 400,- zł ale warto naprawić.

  Pozdrawiam
  Kazimierz

  PS możesz kontaktować się wprost ze mną.
 • Level 10  
  Witam, dzięki za odp. Zasilacz raczej działa bo daje 19V pod obciążeniem 2.5 ampera, tylko nie wiem czy ten trzeci kabelek (być może jakiś sterujący) ma wpływ na ładowanie. Baterie kilkakrotnie wyciąałem i mają ok 9.5V.