Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq nx7400 - rozładowana bateria i się nie chce włączyć

18 Sie 2009 11:51 4841 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam laptopa j.w. i nie chce odpalić. Kiedy baterie były naładowane chulał ale jak się rozładowały to już się nie włącza. Na mój gust to nie ma ładowania. Jak sprawdzić zasilacz bo on ma 3 kabelki zasilające: GND, +19V i na środkowej żyle jakieś sterowanie chyba ??. Czy jest możliwość sprawdzenia samych baterii poza laptopem? Po próbie odpalenia srebrnym przyciskiem "ON" przez chwilę mryga pomarańczowa dioda oznaczona "piorunkiem", czerwona dioda oznaczona jako zasilanie nie zaświeca. Proszę o jakieś wskazy. Pozdrawiam

Moderowany przez mat_ed:

Tytuł jak i sam post poprawiłem.

• Poziom 13  
    Może być uwalony zasilacz, ale na wszelki wypadek zrób mu twardy reset wyciągając baterię z laptoopa. ja miałem podobną sytuacje z fuitsu-siemens i pomogło. Gdy ta operacja nie pomoże trzeba zobaczyć czy jest zasilanie z zasilacza.
  • Poziom 14  
    Dzień dobry.
    Musisz zmierzyć napięcia zasilacza. 19V to dobrze, musisz zmierzyć napięcie na szpilce w środku wtyku. Tam powinno być około 15V. Jeśli takie są napięcia to zasilacz jest OK ale masz, niestety, uszkodzoną płytę główna. Tu przestroga, jeśli jesteś amatorem elektroniki nie próbuj sam naprawić tego notebooka. Za drogi sprzęt i możesz go zniszczyć kompletnie. Naprawa płyty to koszt około 400,- zł ale warto naprawić.

Pozdrawiam
    Kazimierz

PS możesz kontaktować się wprost ze mną.
  • Poziom 9  
    Witam, dzięki za odp. Zasilacz raczej działa bo daje 19V pod obciążeniem 2.5 ampera, tylko nie wiem czy ten trzeci kabelek (być może jakiś sterujący) ma wpływ na ładowanie. Baterie kilkakrotnie wyciąałem i mają ok 9.5V.