Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja motoroweru... mega problem

18 Sie 2009 12:00 3898 5
 • Poziom 16  
  Witam

  Mam pytanie czy mogę zarejestrować motorower do którego nie mam papierów? Wiem że jest to raczej nierealne, ale jakby podciągnąć to pod zabytek? Motorower jest to Jawa 50 Mustang, jedynie co mam do niego to tablice rejestracyjną(zielona), nic poza tym. Kupiłem za okazyjną cenę w celu pośmigania po łąkach ;) Ale może dałoby się jakoś zarejestrować? i jak wysokie byłyby koszty?

  Pozdrawiam ;)
 • Spec Overclocking
  Kradziony sprzęt chcesz rejestrować?
  Brak dokumentów = kradziony i bez znaczenia jest, czy sam go ukradłeś, czy nie. A nawet gorzej jeśli ukradł ktoś inny, bo jesteś jeszcze paserem.
 • Poziom 16  
  motorower kupiłem na częsci, dokumenty zaginęły jeszcze za czasów poprzednich właśnicieli
 • Spec Overclocking
  A to bez znaczenia, napisałem jak odbiera taką sytuację osoba nie znający sprawy.
 • Poziom 24  
  Gdzieś to znalazłem: Proces dość skomplikowany , ale skuteczny i działający ,sam sprawdziłem.Pierwsze co musimy spełnić to posiadać simsona conajmniej trzy lata ew. kogoś kto potwierdzi że posiadamy go tyle czasu. Wtedy możemy złorzyć do sądu wniosek o tkz. zasiedzienie ruchomości.W tym celu idziemy do sądu , pod który podlego nasza miejscowość i składa mniej więcej taki wniosek.

  . . . (Miejscowość). . . dnia . . . (Data) . . .

  Sad Rejonowy

  w . . . (Miejscowość siedziby sądu) . . .

  Wydział I Cywilny
  Wnioskodawca: . . . (Imię, nazwisko i dokładny adres z kodem pocztowym) . . .

  Wartość przedmiotu sprawy.:xxxzł (uwaga od niej sąd pobiera 10% na rozprawe, radze wpisywać nie mniej niż 500 nie więcej niż 1000zł)

  Wnoszę o:

  I. Stwierdzenie, że wnioskodawca . . . (Imię, nazwisko wnioskodawcy) . . . nabył przez zasiedzenie z dniem . . . (Data upływu terminu zasiedzenia) . . . roku własnosci ruchomośći marki . . . (wiadomo) o numerze seryjnym...... typ..... z roku.......

  Uzasadnienie.trzeba napisać że motorower otrzymaliśmy od kogoś lub ze nabyliśmy go jako zlom , czyli bez papierów.Wyremontowalismy i nadaje sie do poruszania po polskich drogach.Uzasadnienie musi miec ręce i nogi bo sędzia nas wyśmieje.)

  Załączniki .:
  zależnie od tego co napisaliśmy w uzasadnieniu.Jeżeli np ze po zmarłym dziedku to odpis aktu zgonu i potwierdzenia od innych spadkobierców że nie mają nic przeciwko zasiedzeniu motoroweru.
  I napewno wuciąg z Urzędu komunikacji że sprzęt nie jest kradziony.

  Gdy to mamy idziemy do sąd płacimy opłaty i czekamy na wezwanie na przesłuchanie.Przesłucahnie jest czystą i prostą sprawą byle się wszystko co mówimy zgadzało z tym co napisaliśmy i .... wszystko. Potem z postanowieniem sąd do UK a tam dostaniemy papiery i wszystko co chcemy;]
 • Poziom 16  
  czyli jednak jak sie chce to można ;) dziękuje za pomoc ;)