Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TomTom na iPhone

Belialek 18 Sie 2009 16:25 2820 10
  • TomTom na iPhone

TomTom - jeden z czołowych producentów urządzeń do nawigacji GPS oraz oprogramowania nawigującego zdecydował się wejść na dziewiczy pod tym względem rynek iPhone.

W zestawie dedykowanym dla posiadaczy smartphone'a od Apple (model 3G oraz 3GS, z iPhone OS 3.0) znajduje się oprogramowanie z najnowszymi mapami (aplikacja jest pod względem zawartości identyczna jak na pozostałe platformy sprzętowe), drukowana instrukcja oraz uchwyt na przednią szybę z wbudowaną stacją dokującą umożliwiającą ciągłe ładowanie iPhone'a. Mniej wymagający mogą wykupić samą aplikację za pośrednictwem serwisu iTunes.

TomTom na iPhone

Wszystko niby wydaje się w porządku, ale tylko do momentu kiedy doczytamy ile za taki luksus przyjdzie nam zapłacić - 99 USD! To czyste szaleństwo ze strony producenta - dokładnie tyle samo kosztuje urządzenie TomTom ONE wraz z najnowszą wersja oprogramowania, licencją, uchwytami mocującymi itd. Zdecydowanie nie warto wyposażać swojego telefonu w tą aplikację - przynajmniej nie za taką cenę.

Jeżeli mimo wszystko cena was nie zniechęciła, to TomTom zapowiedział, iż wersje na iPod'a Touch oraz starsze modele iPhone'a powinny pojawić się niebawem.

Źródło: Link

Strona producenta: Link

Fajne! Ranking DIY
  • #2 18 Sie 2009 18:26
    Spacewalker
    Poziom 32  

99$, IGO na Iphone kosztuje 99EURO wiec nie widzie problemu. ORG mapa do navigacji fabrycznych od 600 do 1300zł, a nawigacje z biedronki mozna miec za 200zł. Tu nie ma porównainia, bo nie sztuką jest naczepiac "taniosci" na szybe i zeby się dyndało. Jak ktos chce miec luksus i wygode, to musi zapłacic. Przypomnij sobie ile kosztował TT na PDA i kiedy to było a tu nagle ktos nie ma 99$ (Nie EURO naszczęscie)

• #3 18 Sie 2009 18:45
    Mihas66
    Poziom 22  

Cena tak samo zabójcza jak i iPhone... nikt mi nie powie że iPhone to tania zabawka-jak dla mnie drogi a funkcjonalnie wole tańszą n95...

• #4 18 Sie 2009 20:38
    8850
    Poziom 21  

Mihas66 napisał:
    Cena tak samo zabójcza jak i iPhone... nikt mi nie powie że iPhone to tania zabawka-jak dla mnie drogi a funkcjonalnie wole tańszą n95...

Jak ktoś nie miał na własność iphone to pisze takie głupoty jak kolega. Sam jestem fanem telefonów nokia, ale nokie służą idealnie do gadania i tylko jako telefon, nie jako PDA.

• #5 18 Sie 2009 21:40
    Belialek
    Poziom 22  

Spacewalker napisał:
    99$, IGO na Iphone kosztuje 99EURO wiec nie widzie problemu.

Problem w tym, że identyczna aplikacja + urządzenie dedykowane specjalnie do tego programu jest w tej samej cenie... No ale co kto lubi :)

• #6 18 Sie 2009 23:28
    Spacewalker
    Poziom 32  

To jak porównywac kupno samego Windowsa i Windowsa z komputerem.

• #7 19 Sie 2009 00:46
    Belialek
    Poziom 22  

Spacewalker napisał:
    To jak porównywac kupno samego Windowsa i Windowsa z komputerem.

Miałbyś jakieś wątpliwości co kupić jeżeli cena była by taka sama? :) Bo tutaj sytuacja z TomTomem jest identyczna...

• #8 19 Sie 2009 12:21
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Chodzi oto aby mieć 2 w jednym - to samo ze smartphonami z Windowsem - który moim zdaniem jest lepszy

• #9 19 Sie 2009 12:34
    skaktus
    Poziom 37  

Ja jednak pozostanę przy Windowsie. Na swoim poczciwym MDA III mam zainstalowane:
    AM
    MApaMAp
    iGo
    Navitel

Każdy z programów oferuje czegoś czego nie ma poprzednik - choćby od map (Navitel świetnie nadaje się na wschód)

Taki stan rzeczy powoduje że nawigacja do iP z jednym programem dla ludzi dużo podróżujących to nieporozumienie...

A cena - standardowo wysoka, więc nie dziwota że na dniach pojawią się pierwsze skrakowane wersje.

• #10 19 Sie 2009 14:47
    Spacewalker
    Poziom 32  

Belialek napisał:

Miałbyś jakieś wątpliwości co kupić jeżeli cena była by taka sama? :) Bo tutaj sytuacja z TomTomem jest identyczna...

Pytanie kto to kupi, jak post z wczoraj i od wczoraj juz ten TT jest "dostepny" wiec dyskusja zbędna wg mnie.

• #11 19 Sie 2009 21:17
    Belialek
    Poziom 22  

Nie wszyscy kradną.