Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter USB na RS232 na chipsecie Prolific - zawieszki

Kroovka 18 Sie 2009 19:55 2312 2
  • #1 18 Sie 2009 19:55
    Kroovka
    Poziom 22  

Witam. Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać.
    Mam zakupionych kilka sztuk konwerterów jak w temacie. Różni producenci ale chipset ten sam i te same drivery. Drivery są najnowsze zainstalowane.
    Pierwszy z komputerów, laptop PentiumM współpracuje z tym konwerterami znakomicie.
    Pozostałe komputery to stacjonarny z P4 i 2 laptopy z C2D. Na wszystkich zainstalowany jest WinXP.
    Na pozostałych kompach konwerter pracuje przez 1, 2 do kilku sekund po czym wiesza XP na amen. Przez "pracuje" mam na myśli, że łączę się z zewnętrznym urządzeniem za pomocą specjalnego oprogramowania (tam gdzie XP się wiesza widać że Prolific pracuje prawidłowo aż do zwiechy).
    Żadne zmiany sterowników nie pomagają. Poza różnicami w sprzęcie, pierwszy laptop od pozostałych różni głównie brak aktualizacji systemowych od stycznia 2008 roku. Wszystkie pozostałe aktualizowano prawie na bieżąco.
    Wbudowany port COM posiada tylko komp stacjonarny. Nie wiem już gdzie szukać problemu, podejrzewam, że któraś z aktualizacji M$ powoduje problem.
    Może ktoś spotkał się z czymś podobnym? Niekoniecznie z tym konwerterem ale jakąś kartą na PCMCIA lub czymś takim.

EDIT: aby nie tworzyć niepotrzebnie nowego posta. Udział chipsetu Prolific jest dość spory, a na nieszczeście producenci nie piszą na opakowaniach, że używają właśnie tego.
    Problemem jest, że jakie te konwertery jakie by nie były pracują bezproblemowo na tym jednym laptopie. Konwerter potrzebny mi jest w pracy i z tego powodu staram się tego lapka obecnie nie aktualizować. Przymierzam się do znalezienia Belkina, albo innego wykorzystującego FTDI.
    I jeszcze ciekawostka, te Prolifiki na tym działającym lapku nie osiągają prędkości 9600 (porównuję tutaj pracę konwertera z pracą zwykłego COMa), pracują co najmniej 2x wolniej.

0 2
  • #2 19 Sie 2009 01:02
    lpm11
    Poziom 22  

to jakiś chiński produkt, zapewne kiepskie sterowniki. Może są jakieś starsze? jak masz linuxa to sprawdź czy tam się tak dzieje.

0
  • #3 23 Sie 2009 20:45
    Kroovka
    Poziom 22  

lpm11 napisał:
    to jakiś chiński produkt, zapewne kiepskie sterowniki. Może są jakieś starsze? jak masz linuxa to sprawdź czy tam się tak dzieje.

Aktualnie nie mam linuksa.
    Cóż, ostatecznie okazało się, że w Łodzi nikt tego nie sprzedaje (ja przynajmniej takiego sklepu nie znalazłem - za to wszyscy mają Prolifica bo tani) a sprowadzenie to jakieś 1,5 tygodnia czekania. Sprzęt potrzebuję na teraz, za 1,5 tygodnia będzie mi średnio potrzebny. Trudno.

0