Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW podłączanie lusterka zewn. z podświetleniem i fotochromem

18 Sie 2009 20:23 6842 10
  • Poziom 9  
    Witam pierwszy raz

Zadałem takie pytanie wcześniej na forum VWGolf i Passat jednak nie otrzymałem żadnej informacji więc liczę że może tu ktoś mi odpowie.

Mam pytanie odnośnie lusterek z tzw. oświetleniem otoczenia (taka lampka od spodu lusterka kierowcy). Na jakiej zasadzie to oświetlenie działa, tzn. kiedy jest załączane? Czy to jest sprzężone jakoś z funkcją Comming i Leaving Home? A może zupełnie osobno.

Drugie pytanie, to czy po wymianie lusterka zwykłego na takie z podświetleniem powinno działać to oświetlenie?

Trzecie pytanie, to czy jeżeli mam lusterko fotochromatyczne wewnętrzne wsteczne a teraz to zewnętrzne kupiłem również z fotochromem to czy ono powinno zadziałać bez dodatkowych zabiegów? To jest jakoś sprzężone razem z lusterkiem wstecznym?

Pytam się bo miałem uszkodzone lusterko kierowcy, zakupiłem inne używane i akurat jest z podświetleniem i fotochromem jednak w żaden sposób nie chce się zaświecić to podświetlenie a fotochrom nie działa podczas gdy widzę że wsteczne ściemnia się.

Ewentualnie jak sprawdzić (np. wyjmując z lusterka sam wkład) czy ten fotochrom wogóle jest sprawny.

Samochód to Golf Plus, posiadam funckję Comming i Leaving Home, oświetlenie wewnętrznej powierzchni na nogi, czujnik deszczu, czujnik zmierzchu, lusterko fotochromatyczne wsteczne wewnętrzne itp bajery (piszę bo może ma to jakiś związek).

Jeżeli są jakieś pytania na któ®e odpowiedź jest konieczna żeby stwierdzić w czym problem to proszę pytać.

P.S.
    A może wogóle problem jest w tym że nie ma odpowiedniej wiązki żeby te dwie funkcję lusterka zadziałały?
  • Poziom 21  
    Ostatnie zdanie w formie twierdzącej a nie pytającej i masz odpowiedź.
  • Poziom 9  
    A można to jakoś ujarzmić? :) Chcociaż sam fotochrom żeby działał?
  • Poziom 21  
    Szukaj schematu auta z którego masz lusterko, myśle że coś się da wykombinować.
    Daj fotkę kostki i kolory kabli.
  • Poziom 9  
    No to będę musiał rozkręcić boczek jeszcze raz bo lustro jest już wmontowane, chyba że wystarczą foty samego wkładu od wewnątrz i lusterka po wyjęciu wkładu?

P.S.
    Lusterko jak i sam samochód to Golf Plus.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Konieczne będzie ściągnięcie boczku, w tym modelu idzie to nawet dosyć sprawnie :D
    Lusterko z podświetleniem jest również automatycznie składane. Lusterko podłączane jest do sterownika w drzwiach i on zarządza dodatkowymi funkcjami. Najprostszym wyjściem byłaby zamiana wiązki w drzwiach, chociaż również różniły się w zależności od rocznika. Konieczne będzie również zakodowanie sterownika.
    Jeżeli w dalszym ciągu jesteś zainteresowany spróbuję Ci pomóc
  • Poziom 9  
    Tak wiem że sparwnie to idzie bo sam je montowałem. Nie wiem czy jest automatycznie składane (napewno składa się ręcznie ;-)) a poza tym nie mam w drzwiach funkcji składania (tylko sterowanie i grzanie) więc to mnie najmniej interesuje.

Zamiana wiązki w drzwiach? To chyba jakaś masakra by była i duża robota. Z tego co pamiętam to wpinałem kostkę w taki duży steronik w drzwiach i tyle. Miałem nadzieję, że akurat tę wiązkę to kładą tylko jedną a nie w zależności co ma lusterko w sobie - zresztą Panowie w serwisie (jak pytałem się o wkład fotochromowy po VINie) nawet nie mruknęli że to nie zadziała u mnie :P. Czy jest możliwość uruchomienia tego fotochromu (względnie podświetlenia) bez dodatkowych kosztów typu wymiana wiązki i bez jakiś trudniejszych rzeczy, żeby to zrobić we własnym zakresie? Znam się na tym tyle o ile. Proste rzeczy pewnie będę w stanie zrobić. Mam też VAGa gdyby zaszła potrzeba zrobienia coś za jego pomocą itp. Czekam na info od Ciebie co Ty sądzisz o tym wszystkim?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Sprawdź priva

Moderowany przez Błażej:

Ze sporym opóźnieniem, ale akurat trafiłem. Wyjaśnij mi, co do dyskusji na forum publicznym, wniósł ten post? Czego dowiedzieli się z niego wszyscy pozostali poza adresatem? Ostrzeżenie za zaśmiecanie forum postami bez treści. Regulamin 8.4, 10.2.

• Poziom 9  
    ok

Moderowany przez Błażej:

Ostrzeżenie za robienie sobie czata z forum.

• Poziom 1  
    Witam i mam pytanie Dużo zachodu aby podłączyć lusterka do golfa V aby posiadało podswietlanie i składanie elektryczne
  • Poziom 9  
    Jak są kable i odpowiedni sterownik/moduł w drzwiach to podłączasz i składanie działa (trzeba dokupić przełącznik-regulator aby się składały) a podświetlenie programujesz VAGiem. Ja uruchomiłem tylko podświetlenie, do fotochromu nie mam kabla od lusterka wew. do słupka drzwi - trzeba samemu pociągnąć a składania do tej pory nie mam i nie wiem co jest nie tak (nie mam również z braku czasu w chwili obecnej żeby się tym zająć) -> szczegóły tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=55836&page=3