Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yaris 2002- centralny zamek... raz jeszcze

kiniek 18 Sie 2009 20:53 7007 8
  • #1 18 Sie 2009 20:53
    kiniek
    Poziom 9  

Witam
    Wiem, że ten temat by już wałkowany dziesiątki razy (kilka godzin zajęło mi czytanie wątków po skorzystaniu z opcji 'szukaj'), ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie- pewnie dla wielu z Was banalne...
    Krótko o co mi chodzi. Mam w swojej Yarisce centralny zamek otwierany tylko z kluczyka. Postanowiłem zmodernizować autko i kupiłem centralkę cz sterowaną pilotem. I teraz moje wątpliwości: czy aby centralnym móc sterować z pilota muszę wymienić aktualnie zainstalowaną centralkę na tą, którą kupiłem? Tzn. czy odpinam przewody z dotychczasowej centralki i podpinam je w odpowiednie wejście w tej, którą kupiłem? Czy może muszę również pozostawić 'starą' centralkę? Wiem, że dla wielu z Was powyższe pytania są śmieszne, ale gdybyście mogli podzielić się ze mną wiedzą w tym zakresie byłbym bardzo wdzięczny.

1 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Sie 2009 21:27
    milejow
    Poziom 42  

Dokupiony sterownik skonfigurowany na sterowanie masa i podpinasz do fabrycznego sterownika(dostepny za wskaznikami,po lewej stronie)

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Sie 2009 21:59
    kiniek
    Poziom 9  

milejow napisał:
    Dokupiony sterownik skonfigurowany na sterowanie masa i podpinasz do fabrycznego sterownika

Dzięki za odpowiedź, ale bardzo proszę jeszcze dwa zdania rozwinięcia na temat podłączenia obu centralek. W zakupionej mam 10 przewodów- 6 do zamka; oraz zasilające, do bagażnika i kierunków. Czy któregoś z przewodów nie podpinam do 'starej' centralki? I jeszcze jedna wątpliwość, która pojawiła się po obejrzeniu zakupu, czy taka liczba wyjść/wejść wystarczy to podłączenia 4 drzwi...

0
  • #4 19 Sie 2009 12:41
    Bart-06
    Poziom 18  

Do sterowania zamkiem są aby 2 kable ,a te 4 z z tych 6 albo się łączy albo do masy ,według instrukcji. Zasilanie bagażnika to ci jest raczej nie potrzebne bo centralny otwiera też bagażnik ,kierunki podłączasz do kabli od kierunkowskazów , i jest jeszcze masa i plus. Daj najlepiej schemat.

0
  • #5 06 Wrz 2009 11:55
    kiniek
    Poziom 9  

W załączeniu przesyłam schemat załączony do centralki z prośbą o sugestie na temat połączeń :-)
    Yaris 2002- centralny zamek... raz jeszcze

0
  • #6 06 Wrz 2009 12:51
    milejow
    Poziom 42  

Zolty i zolto/czarny do masy(masa czarny),czerwony do plusa,bialy zamyka,bialo/czarny otwiera,brazowy(przez diody)do kierunkow

0
  • #7 06 Wrz 2009 19:37
    kiniek
    Poziom 9  

Wiem, że moje pytania są dla wielu z Was śmieszne, ale chciałbym być pewny tego co mam zrobić przy montażu... Chodzi mi o kable biały i biało/czarny. Z tego co napisał milejow jeden z nich zamyka a drugi otwiera. Moje pytanie brzmi: co mam z tym przewodami zrobić, zostawić je wolne czy też podłączyć do istniejącej centralki- do którego przewodu?

Moderowany przez Błażej:

Napisz. której części wypowiedzi kolegi milejowa NIE ROZUMIESZ? Bo napisał on jasno i wyraźnie, co do czego podłączyć. Więc w czym jeszcze tkwi problem? A jeśli nie masz minimum podstaw i masz problemy ze zrozumieniem najprostszych schematów, to oddaj auto do specjalisty.

0
  • #8 07 Wrz 2009 18:26
    kiniek
    Poziom 9  

Rzeczywiście kolega milejow napisał gdzie podłączyć cztery przewody, tj. żółty, żółto- czarny, czerwony i brązowy. Napisał też jaką rolę pełni biały i biało/czarny. Nie napisał jednak czy przewody te zostawić wolne czy też podłączyć do zainstalowanej już centralki- jeżeli tak to gdzie. Moje pytanie dotyczyło wyjaśnienia tej kwestii i zostało zadane w sposób delikatny, który na pewno nie powinien u administratora wywołać tak nerwowej reakcji. Tak więc Panie Błażej jeżeli nie liznął Pan podstaw psychologii to może warto zrezygnować z tej funkcji i zwrócić się do profesjonalisty :-) Już taki jestem, na nieuzasadnioną złośliwość odpowiadam uszczypliwie... A tak na marginesie, w jakim dziale zadałem pytanie? Zawodowcy z 20 letnim stażem? Chyba nie.

0