Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa C szybko migający prawy migacz.

18 Aug 2009 22:12 13869 19
  • Level 18  
    Podczas normalniej jazdy przy skręcaniu w prawo było pik....pik.....pik i nagle pik.pik.pik.pik. Miga bardzo szybko cała strona prawa, wszystkie żarówki są na oko dobre bo działają. Kiedyś było to samo (samochód miała ciotka, ale nie wiem czy coś robiła z tym, ale jak ja go mam to było wporządku). Prawa szybko miga a lewa w normie. W czym może być wina ?
  • Level 10  
    Bart-06 wrote:
    Podczas normalniej jazdy przy skręcaniu w prawo było pik....pik.....pik i nagle pik.pik.pik.pik. Miga bardzo szybko cała strona prawa, wszystkie żarówki są na oko dobre bo działają. Kiedyś było to samo (samochód miała ciotka, ale nie wiem czy coś robiła z tym, ale jak ja go mam to było wporządku). Prawa szybko miga a lewa w normie. W czym może być wina ?

Kiedyś mialem cos takiego w maluchu i byl strzelony jeden z bezpieczników. Sprawdz może u Ciebie jest tak samo.
  • Helpful post
    Level 12  
    Wina może być w braku masy w tylnej prawej lampie, spróbuj czy częstotliwość zmienia się np. po naciśnięciu STOP albo wrzuceniu wstecznego

Dodano po 4 [minuty]:

Gregor_BS wrote:
    Bart-06 wrote:

Kiedyś mialem cos takiego w maluchu i byl strzelony jeden z bezpieczników. Sprawdz może u Ciebie jest tak samo.

Nie możliwe coś takiego,jako że nawet maluszek nie miał osobnego bezpiecznika na lewą i prawą stronę
  • Helpful post
    Level 36  
    Witam. Załącz awaryjne i zobacz czy prawa strona świeci tak samo mocnym światłem jak lewa. Jeżeli nie to poczyść styki wtyczek od lamp i styki żarówek.
  • Level 18  
    Na awaryjnych działa dobrze taka sama częstotliwość i tak samo świeci. Lampę rozebrałem tylnią przeczyściłem styki od żarówki ,przy wtyczce ,masa jest. Gdy wyjmę którąś żarówkę tylnią lub boczną to tak samo miga. Jest coś takiego że jak włączę w prawo to mignie 2 razy dobrze a później już szybko miga, ale to też nie zawsze.
  • Conditionally unlocked
    Wymień przerywacz kierunków.
  • Level 18  
    A przerywacz jest jeden od prawej i lewej strony??, to czego lewa działa dobrze. ?
  • Level 42  
    Bardzo dobre pytanie.
    Przeglądnij styki przełacznika kierunków.
  • Helpful post
    Conditionally unlocked
    Powinien być jeden.
    Zaczołeś od lamp i jest ok to teraz z drugiej strony.
    Napewno gdzieś coś jest nie tak i wyjdzie.
  • Level 33  
    A może to wina którejś żarówki?
  • Helpful post
    Level 28  
    marek1977 wrote:
    A może to wina którejś żarówki?

Sprawdź, czy wszystkie żarówki prawej strony są takie, jakie powinny być. Może została włożona żarówka o mniejszej niż zalecana mocy i przerywacz zachowuje się tak, jakby nie był obciążony mocą znamionową.

Pozdrawiam

Mariusz
  • Level 18  
    Nic nie było wymieniane ,żadna żarówka nie była wymieniana. A właściwie gdzie jest przerywacz bo rozebrałem tam gdzie przechodzą kable z komory do kabiny i są dwa przekaźniki jeden od prawej drugi od lewej i jak je przemieniłem to tak samo jest. Prawa szybciej.

O takie coś tam jest. Corsa C szybko migający prawy migacz.

Tylko kurcze z przodu trzeba wyjmować całe lampy żeby się dostać do żarówek od kierunków
  • Helpful post
    Level 28  
    To zamieniaj miejscami pojedynczo żarówki prawej i lewej strony.

Pozdrawiam

Mariusz

Dodano po 40 [minuty]:

Bart-06 wrote:

Tylko kurcze z przodu trzeba wyjmować całe lampy żeby się dostać do żarówek od kierunków

To możesz zrobic jeszcze taki eksperyment: dodać do prawej strony żarówkę 2-5W na kabelkach. I jeśli prawa strona zacznie migać prawidłowo, to znaczy, że normalnie jest niedociązona.

Pozdrawiam

Mariusz
  • Level 18  
    Dobra jak na razie działa ,zmieniłem boczne kierunki ale nic nie dało, rozebrałem tylnie lampy ,wyczyściłem dokładnie styki bo był nalot taki szary bo wcześniej wyczyściłem tylko z jednej strony w prawej lampie. Odłączyłem lewo lampę włączyłem kierunek lewy miga normalnie (bez lampy) podłączyłem ją włączyłem kierunek miga szybko i miałem migające szybko obie strony :( , noto rozebrałem wszystko jeszcze raz styki poszorowałem, złożyłem no i działa w końcu.

Dzięki.
  • Level 1  
    Witam, mam podobny problem. Corsa C '06.

Dzisiaj zauważyłem dziwną pracę kierunkowskazów. Standardowo pikają z częstotliwością pik...pik...pik...pik a teraz nagle potrafią dwa razy szybciej. Nie ma znaczenia czy lewy kierunkowskaz czy prawy. W momencie przyśpieszonego "pikania" nie migają żarówki na zewnątrz lub migają z dużym opóźnieniem.

Jak włączam światła awaryjne wszystko jest w porządku, właściwa częstotliwość pikania w kabinie i świecenia na zewnątrz. Dodam że żarówki nie były wymieniane i wydają się ok, problem pojawił się z dnia na dzień.

Ostatnio zdarzało się że po wyłączeniu kierunkowskazu w pozycję "0" kierunkowskaz jeszcze działał, migał 2-3 razy. Czy to możliwe że jest problem z wajchą kierunkowskazu, jakieś zwarcie?
  • Level 10  
    nie tyle zwarcie co mogą być zaśniedziałe już blaszki od pająka od kierunków i mogą się z klejać
  • Level 35  
    Ludzie, ale bzdury.
    W kosiarze C kierunki idą z Body Computera. To BC steruje przekażnikami od kierunków.
    Problem przypuszczalnie stykologiczny w okolicach BC.
    Lub ewentualnie podwójny specjalny przekaźnik kierunkowskazów K66, na podszybiu zdajesięe jest
  • Level 18  
    Mi migała szybko prawa strona wszystkie 3 kierunki. Po kombinowaniu i wyczyszczeniu tylnej prawej lampy (styki) chodzą normalnie, a zdarzyło to się 2 razy.
  • Level 18  
    Witam, znowu mi miga prawa strona szybciej to przekaźników nie mam ochoty się dostawać bo ciężko się jest dostać tam, żarówki wyjmowałem czyściłem i nic. Lewa normalnie działa, gdy wyjmę żarówkę miga szybko włożę to normalnie miga. Też ostatnio lewa strona wariowała to przednią lewą żarówkę wyjąłem i włożyłem i przestało. Sam nie wiem jak co jest nie tak.
  • Level 18  
    Rozebrałem wszystkie lamp wyczyściłem, dostałem się do przekaźników wyczyściłem styki włożyłem lewy na prawo, rozebrałem włącznik kierunków, i dalej cały czas miga szybko. Jak wyjmę przekaźnik od prawej strony to dalej szybko pyka ale światła nie migają. Denerwuje mnie to szybkie miganie, jak poradzić sobie z tym.