Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wielokolorowy rzutnik w niebo 2000W

18 Aug 2009 23:25 3111 5
  • Level 10  
    Witam!
    Na poczatek nie wiem czy w odpowiednim dziale zakladam temat, w razie co prosze o przeniesienie.
    Nie wiedzialem do kogo sie zwrocic, a czesto czytam te forum ,wiec pisze tutaj.
    Sprawa wyglada tak, ze chcialbym rzucac reklamy w niebo za pomoca rzutnika xenonowego 2000W, wiem ze maja on dosc duzy zasieg (ok. 5km). Tylko zastanawia mnie czy da rade, wrzucic kolorki, tak zeby logo np. firmy bylo czytelne, czy moze ktos sie tym interesuje, badz jest w temacie, jak sprawa wyglada, czy trzeba cos nalozyc na reflektor? Jesli tak to co? Moze jakies przejrzyste kolorowe folie? Czy by to zdalo egzamin?
    Z gory dzieki za odpowiedz... Pozdro.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    Za dużo filmów z Batmanem.
  • Level 35  
    Nie chodzi o ekran, tylko o chmurę. Nie o rzutnik slajdów tylko o "szperacz".

O ile na niskich chmurach możesz sie postarać wyświetlić (co wcale nie oznacza że się uda) jakieś logo o tyle nie wyobrażam sobie aby ktoś dostrzegł kolory
  • Level 42  
    Dlatego z żartem napisałem o ekranie - o ile snop światła bedzie widoczny, o tyle jakakolwiek grafika na nierównej chmurze bedzie raczej nieczytelna.... A co w bezchmurne noce?
  • Level 33  
    A ja powiem że będzie widoczna nawet z rzutnika do slajdów na lampie HLX150 XENOPHOT i w bezchmurne niebo, ale tylko patrząc z perspektywy rzutnika :P ale jednak będzie ;)

Co do Twojego pomysłu - lampa skierowana na tzw gobo, za nim soczewka. To wersja uproszczona. Powinno być tak - lampa, soczewka skupiająca, soczewka rozpraszająca, gobo (tu łapiemy ostrość obrazka) soczewka skupiająca...

Przy takiej widoczności potrzeba dobrej optyki i dużych mocy, a przy dużych mocach nie jest to takie proste jakby się wydawało, np lustro skupiające z polerowanego aluminium...

Powodzenia.