Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

okipage 4w problem z diodami

03 Jun 2004 09:48 894 5
  • Level 11  
    mam drukarkę okipage 4w. Drukuje rozmazaną czcionką w środku kartki. Wygląda to tak że przez środek kartki litery są tak jakby "pomoczone" niewyraźne, na krawędziach jest OK, im bliżej środka tym gorzej.

Doszedłem do tego że jest to problem z diodami ponieważ na dwóch różnych bębnach widać ten sam problem. Czy można coś zrobić z diodami, da się je rozebrać. Powierzchnia jest czysta. Ew. inne pomysły.

z góry dziękuję.
  • Level 13  
    Moim zdaniem wina leży po stronie utwalanie, diod bym się na razie nie czepiał.
  • Level 11  
    to napewno nie utrwalanie bo jak zatnę kartkę podczas druku to rozmazany text jest przed utrwaleniem i widać ten efekt juz na bębnie
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    ok ale nie powiedziałeś czy na przykład nie czyściłeś jakimś dziwnym płynem samej matrycy LED.. często jak jest usyfiona tonerem to pojawia się jaśniejszy pas w miejscu zabrudzenia.. wydrukuj całą żółtą strone z worda i powiedz czy pas jest regularny czy ma jakiś widoczny cykl (np zwęża się i poszeża)??
  • Level 16  
    Witam.
    Czesto zdarza sie że głowice LED szczególnie te starsze miały tendencje do wyginania się. Wyjmij głowice z drukarki tylko ostrożnie zebyś nie wyjął pinów ze złączki łączacej ja z tasiemka. Połóż głowice na stole najlepiej LEDAMI do dołu i sprawdz czy niemasz wygiecia w łuk. Jeżeli rozmazanie maszpo srodku to musisz głowice głowice prostować albo maciskajac środek albo odginając jej oba końce. Musisz to zrobic z czuciem i delikatnie. Powinno pomóc. Napisz jaki wynik.

prosze nie pisac 2 takich samych postów pod rząd-prosze się zapoznać z regulaminem FORUM

PICIA
  • Level 11  
    Faktycznie Ledy były wygięte po odgięciu pomogło
    Wielkie Dzięki !