Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TeleFax Samsung SF 3000

03 Cze 2004 09:51 2147 6
  • Poziom 12  
    witam mam faXik i potrzebuje pomocy faX odbiera faXy da sie z niego dzwonic ale jesli chodzi o kopiowanie czy wysylanie faXow to jest problem obraz kopiowany lub wysylany po skopiowaniu drukuje sie na ciemno tzn. oprusz tego ze jest to co chcialem skopiowac jest tez pelno lini i w sumie to co zostalo skopiowane jest malo widoczne w wresz wogule

i tu moje pytanie czy jest w tym faXie jakas regulacja ?? czy cos albo moze ktos spotkal sie z czyms takim
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista od telefonów
    W tm faxie jest skaner typu CIS dlatego nalezy wyczyścic go w pierwszej kolejności (szybe tego skanera). Zamontowany jest on tam gdzie przechodzi dokument(nie papier do druku).
    Pewnie zabrudzony jest od korektora.. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Coś mi się zdaje że te typy tak mają i to może być to co ja miałem
    w SF 2800 - czyli elektrolity w zasilaczu .
    - patrz temat SF 2800 .....

Pozdrawiam
  • Specjalista od telefonów
    Sf 3000 to atramaent a sf2800 termik chyba?
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    niestety czyszczenie tego skanera nic nie dalo robilem to juz wczesniej byla to pierwsza zecz w ktora zrobilem

hmmmmmm mowicie elektrolity w zasilaczu :/ watpie by to cos pomoglo no ale warto sprubowac :) biore sie do roboty no i czekam na dalsze pomoce :)

pozdrawiam cala ekipe z elektrody ;)
  • Poziom 12  
    sukces !!

rozebralem go wziolem na oscyloskop zasilacz i bingo 2 elektrolity ktore byly za to odpowiedzialne to 820 mF / 16V i 47 mF / 35V oba obok siebie

Fax dziala pieknie pozdrawiam !!
  • Poziom 29  
    Mam taki sam przypadek. Test wychodzi piękny a kopia ma ciemne tło na całej kartce - czyli coś ze skanerem - wyczyściłem lustro - to pod rolką - zero efektów. Przed wymianą tych kondensatorów jeszcze bym sprawdził jeśli jest taka możliwość rozjaśnienie kopii - tylko nie wiem czy jest taka możliwość i ew. jak to zrobić?

Pozdrawiam