Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G530 - irytujący dźwięk przy niskim stanie baterii

AxelB4 19 Sie 2009 10:34 8131 8
  • #1 19 Sie 2009 10:34
    AxelB4
    Poziom 9  

Witam,

od niedawna mam nowego Lenovo G530. Sprzęt spisuje się doskonale. Jest tylko 1 problem. Kiedy spadek energii na baterii schodzi do ok. kilkudzieśięciu minut notebook wydaje bardzo głośny dźwięk ostrzegawczy - wręcz trąbi. Jest to bardzo nieprzejemne i głośne. Wydaje mi się, że dżwięk jest generowany niezależnie od Windowsa (mam Windows Home Vista), tzn. wychodzi z innego głośnika.

W instrukcji, w windows ani w biosie nie trafiłem na info/opcje jak to wyłączyć.

Wdzięczny będę za podpowiedż, bo ten dżwięk jest starsznie irytujący.

A być może to nie jest opcja a wada/uszkodzenie komputera ?

Mój notebook: Lenovo G530, Intel 2.0 GHz, 3 GB, 320 GB.

Pozdrawiam

0 8
  • #2 19 Sie 2009 11:40
    grzechu@
    Poziom 17  

Ale to jest jakaś melodyjka? Czy systemowy Beep?
    Sprawdź w opcjach zasilania, powinna być opcja alertu.
    Ewentualnie, możesz w menedżerze urządzeń (pokaż ukryte urządzenia) wyłączyć Beep - może to zwykły Beep...

Jeśli nic nie znajdziesz w systemie, poszukaj w BIOSie.

0
  • #3 19 Sie 2009 15:48
    AxelB4
    Poziom 9  

To jest bardzo głośny długi beep. Pojawia się też, jak podłączam zasilacz. To chyba jest niezależne od systemu (tu Visty), bo pojawia się nawet jak system jest już zamykany, a chyba nawet jak wyłączony, czyli ślady prowadzą do Biosu, ale nic takiego tam nie wypatrzyłem. Przejrzę jeszcze raz na wszelki wypadek.

0
  • #4 19 Sie 2009 17:39
    grzechu@
    Poziom 17  

Dźwięk, który słyszysz przy podłączaniu zasilania to beep. Wyłącz go w menedżerze urządzeń i problem z głowy.

0
  • #5 19 Sie 2009 17:56
    AxelB4
    Poziom 9  

Wyłączyć w menadzerze byłoby super, ale ten sam beep jest kiedy jestem w BIOSie, czyli Vista jest jeszcze nieuruchomiona. Beep jest jak podłączam lub rozłączam zasilacz, no i jak bateria jest słaba to pojawia się co ok. 30 sekund.
    Zajrzałem do BIOSu i żadnej opcji z tym związanej nie znalazłem, chyba że jest jakaś ukryta zakładka z opcjami.

0
  • #6 19 Sie 2009 18:51
    grzechu@
    Poziom 17  

A wyłączyłeś tego Beepa z menedżera? U mnie jest wyłączony i nie słychać dźwięku przy odłączaniu zasilania, ani w BIOSie ani w XP.

0
  • #7 21 Sie 2009 09:04
    AxelB4
    Poziom 9  

Beepa wyłączyłem, nawet odinstalowałem - Manadzer Urządzeń/Sterowniki niezgodne z Plug and Play/Beep.

Chyba że chodzi o jeszcze innego Beepa.

U mnie ten bardzo głośny i nieznośny Beep pojawia się i w Windows i w Bios. Nie ma go tylko gdy komputer jest wyłączony.

Już patrzyłem, czy gdzieś na obudowie lapa nie ma jakiegoś mechanicznego switcha by tego się pozbyć, niestety nie ma :cry:

Miałem już kilka lapów i nigdzie nie było takiego irytującego dźwiękowego alertu.

0
  • #8 25 Sie 2009 10:43
    AxelB4
    Poziom 9  

To się wyjaśniło po telefonie na infolinie Lenovo. Problem supportowi bardzo dobrze znany. Ten beep to fabryczna "cecha" tego notebooka. Problem rozwiąże dopiero nowy upgrade BIOSu, którego notabene jeszcze nie ma...

Żeby nie było łatwo, klawisz spacji sam z siebie zaczął skrzypieć. Problem zgłosiłem, kurier w drodze.

0
  • #9 24 Paź 2009 02:24
    yogi7
    Poziom 1  

Start-> Panel Sterowania -> Dźwięki (i urządzenia audio)-> Pierwsza zakładka Głośność-> Zaawansowane -> Głośność główna-> Dopasuj suwak przy PC Beep lub ustaw Wycisz.
    W XP to działa i przy zmianie sposobu zasilania komp nie wydaje dźwięku.

Inne opcje:
    Start -> Komputer -> Właściwości/Zarządzaj -> Menedżer urządzeń -> Widok -> Pokaż ukryte urządzenia -> Sterowniki niezgodne z plug and play -> Beep -> Właściwości -> Zakładka Ogólne -> Nie używaj urządzenia -> Zakładka Sterownik -> Uruchamianie -> Wyłączono.
    Aczkolwiek w moim komp nie dało to pożądanego rezultatu.

W niektórych Biosach jest możliwość wyłączenia Beep.

Natomiast w przypadku alarmu w związku z niskim poziomem baterii można spróbować:
    Start-> Panel Sterowania -> Dźwięki -> Dźwięki (trzecia zakładka) i dla Alarm o krytycznym poziomie energii baterii ustawić Brak.

0