Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat cc 900 przegrzewa się.

19 Sie 2009 10:38 4860 10
  • Poziom 11  
    witam

W moim cc 900 podczas stania w korku temperatura skacze nawet do 120 stopni. Przy 100 stopniach wlaczam ogrzewanie i dmuchawe i momentalnie spada.

Wentylator włacza mi sie przy okolo 95 stopniach.
    Płyn jest w zbiorniku wyrównawczym.
    Problemem może być nie otwierający sie do końca termostat? jak to zbadac?
  • Poziom 34  
    Zawsze podczas stania silnik będzie bardziej się grzał.
    Bez rozbierania to możesz sprawdzić czy chłodnica się nagrzewa. Gdy termostat nie otwiera się i nie ma dużego obiegu płyn nie jest tłoczony do chłodnicy. Ewentualnie żeberka chłodnicy są zatkane brudem i nie jest skutecznie chłodzona przez wentylator.
  • Poziom 11  
    ale nie da sie tak jezdzic, bo on sie zawsze grzeje w miescie, nawet nie w korku tylko po prostu sie grzeje na skrzyzowaniach. jedynie jak jade ciagle powyzej 60km/h to sie utrzymuje 90 stopni.
  • Warunkowo odblokowany
    Wymień termostat.
  • Poziom 15  
    a ile kosztuje termostat do CC 900? sadze ,ze ze 30 zl max
    wymienic i po sprawie,a nie gotowac ,sprawdzac itp
  • Poziom 11  
    wymienilem termostat, nic to nie dalo. Przy jakiej temp powinien mi sie wentylator załączać? bo może czujnik za pono go włącza? mam 95 stopni
  • Poziom 14  
    98°C- w teorii!
  • Poziom 29  
    U nie w cc 700 przy równych 90 stopniach
    Nie chcę źle doradzac ale na próbę wyjij termostat [o ile jest to możliwe] i jedź sie przewieś bez - o potwierdzenie proszę kolegów
    albo moze zeczywiscie chodnica zalepiona lub cos z pompą wodną

(przepraszam za pisownie ale klawiatura szwankuje)
  • Poziom 14  
    A kolega sprawdził czy w układzie chłodzenia po wystygnięciu samochodu odkręcając korek zbiorniczka jest ciśnienie?Jeżeli jest to może to wskazywac na uszkodzoną uszczelkę głowicy,ciśnienie sprężania dostaje się do układu chłodzenia,druga rzecz to czy układ nagrzewa się równomiernie ?Jeżeli nie to musisz sprawdzić czy przypadkiem układ się nie zapowietrza.Reszta tak jak pisali moji porzednicy