Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mikrofon bezprzewodowy do instrumentów

luzaq 19 Aug 2009 11:12 2447 0
 • #1
  luzaq
  Level 10  
  Witam.
  Zetknąłem się z problemem nagłośnienia instrumentów (saksofon, klarnet, skrzypce) na weselach. Poszukuję systemu bezprzewodowego za ok 700zł. Jak wiadomo na tego typu chałturach rozwiązanie nie musi być "riderowe". Wiele osób poleca w tym celu mikrofon JTS CX508. Czy da się go podłączyć pod system bezprzewodowy dedykowany do gitar elektrycznych np
  Samson Stage 5

  http://www.rnr.pl/p4139.909_samson_stage_5_sy...wodowy_z_nadajnikiem_vhf_dla_gitarzystow.html

  Jako ze mikrofon ma gniazdo xlr a w nadajniku jest jack czy potrzebuje do tego zwykłego kabla - przejściówki czy potrzebny jest adapter z zasilaniem phantom? A może taki system w ogóle nie będzie grał.

  Posiadam też system bezprzewodowy sennheiser freeport z mikrofonem-nadajnikiem do ręki. Czy gdybym dokupił sam nadajnik z systemu Sennheiser freeport instrumental set

  http://guitarcenter.pl/catalog/naglosnienie/s...rsity/sennheiser-fp72-freeport-instrument-set

  i tego JTS'a podłączył do niego to czy jedna baza(odbiornik) zebrała by sygnał z dwóch nadajników - tego do ręki, który posiadam i instrumentalnego?


  A może zna ktoś jeszcze inne rozwiązanie w podobnej cenie?

  Uściślając chciałbym jeden mikrofon bezprzewodowy który mógłbym sobie podłączac do klarnetu, saksofonu,skrzypiec w zależności od tego na czym kolega z zespołu będzie grał. Jako że ma być to rozwiązanie mobilne żadne mikrofony na statywach z wiadomych względów nie wchodzą w grę.


  Pozdrawiam i zapraszam do udziału w dyskusji,
  Konrad