Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B - Jak otworzyc zablokowane drzwi

19 Aug 2009 11:22 11751 6
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • #2
  zezuama
  Level 23  
  sposób pierwszy:
  rozbierz działające drzwi i przyjrzyj się zamkowi i cięgnom, może na podstawie tej obserwacji uda ci się zrobić przyrząd którym zdołasz otworzyć drzwi z zewnątrz poprzez wsunięcie go między szybę a uszczelkę dolna.

  sposób drugi (brutalny i ostateczny):
  rozpruj boczek w niedziałających drzwiach, otwórz drzwi, zdemontuj pozostałości tapicerki, napraw zamek! załóż nowy(używany) boczek. :)

  daj znać jak ci poszło
  pozdro
 • #3
  tosti77
  Level 18  
  Przy tylnych drzwiach prawie zawse jest blokada aby dziecko od środka nie otworzyło drzwi. Sprawdź w drugich drzwiach w którym dokładnie jest miejscu i spróbuj poprzez szczelinę między drzwiami a błotnikiem tą blokadę przestawić i może się otworzą od środka.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  tosti77
  Level 18  
  Piszesz: "ale po zablokowaniu tego rygla" - czy to aby nie właśnie ten rygielek od zabezpieczenia otwarcia drzwi od środka?? Raczej tak. Więc skoro go zablokowaliście to dlatego nie da się otworzyć drzwi od środka. Od zewnątrz pewnie coś z klamką jest nie tak. Lecz zamiast rwać tapicerkę spróbuj przesunąć spowrotem ten rygielek....
 • #6
  miwi
  Level 28  
  SPokojnie możesz rozebrać boczek i otworzysz drzwi pociągając za cięgno. Przyjrzyj się tylkow sprawnych drzwiach gdzie są śruby. Na dole są bodajrze trzy pod zaślepką na klamce i w samej klamce. najwięcej zabawy będziesz miał z korbką od szyby (trzeba wyciągnąć spinkę).Potem cały boczek lekko do siebie żeby wyskoczył z kołków montażowych i do góry. CIęgno od klamki zewnętrznej będzie w głębi.
 • #7
  Robert_1
  Level 2  
  Witam!
  Mam ten sam problem z tylnymi drzwiami u corsy. Czy mógłby mi Pan powiedzieć czy naprawił Pan te drzwi i ewentualnie w jaki sposób.