Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5110 a alarm wibracyjny Czy da się to zrobić ???

03 Cze 2004 11:21 1245 6
  • Poziom 17  
    Witam...
    Jak widać w temacie mam ciekawy problem. Mam od paru dnik Nokie 5110 zmieniłem softa no i zastanawiam się nad wymianą baterii. Wiem że wibre mozna mieć dzięki wibrującej baterii która jest zresztą dosyć droga. Nie będę zresztą wumieniać baterii tylko wymienie ogniwa tam pasują normalne akumulatorki R3 1.2v 650 mili niklowo-wodorkowe. No więc napewno rozbiore baterię. Mam pozatym wibre od jakirgoś fona sprawną zresztą chyba nawet od 3210 i kluczowe pytanie: Czy ktoś wie czy można to wbudować w baterie albo nawet moze w telefon i jak to potem włączyć w sofcie ?? Problemk jest nietypowy ale przecież po to istnieje to forum - wymiana nietypowych poglądów :) Z niecierpliwościa czekam na sugestie i z góry dziękuje :) :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    albo na elekrodzie albo na techtronic widzilem temat i nawet ze schematem. soft sam sie uaktywnia jak wykryje uklad wibry. moze ktos z tego wontku Ci pomoze , na razie poszukaj tematów sam

pozdro
  • Poziom 17  
    Schemat jest owszem tutaj ale każdy w tym poscie mówi popartz na shemat i sobie to zrób. Ja nie jestem zawodowym elektronikem ale może ktoś ma to w bardziej czytelnej formie np. zrobił rysunek kiedy sobie wibre do fona zakładał i ma to jakoś opisane będe bardzo wdzięczny. Zależy mi na tym :)
  • Poziom 11  
    Witam! pamiętam że kiedyś też to ćwiczyłem. Wystarczy podłączyć wibre (chyba pod środkowe) styki baterii i już :) Możesz się też pobawić podłączająć jakiś rezystorek pod te styki i już powinno pojawić się pozycja w menu. Powodzenia.
  • Poziom 22  
    Są do kupienia gotowe baterie z wibrą.
  • Poziom 17  
    Z tym podłączaniem pod baterie to raczej nie poleci bo tam prąd jest non stop :) słaby chwyt :)
  • Poziom 11  
    ja robiłem to na bateri która miała rozebraną obudowe. Poleciłbym Ci zamontować tą wibre w bateryjce jest tam tyle miejsca w górnej części że z powodzeniem się zmieści. A i podłączenie jest wtedy dziecinnie proste :)