Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RL41PCIH - nie załącza sprężarki

19 Sie 2009 12:44 4645 2
  • Poziom 9  
    Witam..

Mam taki problemik z kilku-miesięczną lodówką Samsung RL41PCIH(to taki nowszy 41WCIS). Jest to świetny model, bardzo fajnie działał.

Samsung RL41PCIH - nie załącza sprężarki

Nie była przeciążana, temperaturki ustawione na średnie(4, -18C)...

Przedwczoraj w nocy zauważyłem, że włącza się tylko sam nawiew(obieg powietrza, MultiFlow chyba sie to zwie) bez ząłączania sprężarki jak dotąd się działo. Zawsze równocześnie pracowały. Teraz od 2 dni tylko wentylatorki bez sprężarki dmuchają. Temperatury jak sie można domyślić w całej lodówce mocno na plusie :) .

Wczoraj po wyłączeniu z prądu lodówki na jakiś czas i podłączeniu po ok 10minutach zaskoczyła sprężarka i schłodziła do zadanej temperatury wnętrze. ALe to było tylko raz , później już się nie włączała a wyłączanie z prądu nie pomaga.

Teraz słychać co kilkanaście minut takie "pstryknięcie" i próbę załączenia przez sterownik owej sprężarki, nawet lekko światło w kuchni na milisekundę przygaśnie przy tej akcji(tak samo się działo jak wszystko było OK), ale nic, słychać tylko cichutkie brzęczenie i sterownik jakby sobie odpuszczał i próbuje ponownie po kilkunastu minutach(pownowne pstryknięcie) :)

Może ktoś z Was wie co to? Może to jakiś znany objaw, łatwy do usunięcia?
  • Computer Controls
  • Poziom 22  
    Z opisu i z widoku wykonania instalacji chłodziarki (mniemam że to zdjęcie przedstawia widok tej chłodziarki) wynika że uszkodzeniu uległa sprężarka. Instalacja pokazana na zdjęciu jest nieprawidłowa i na pewno przyczyniła się do uszkodzenia sprężarki. W tej chłodziarce skraplacze są umieszczone w ścianach bocznych obudowy i w związku z tym ściany muszą mieć możliwość oddawania tego ciepła na pomieszczenie. jak widać na zdjęciu chłodziarka jest wciśnięta w zabudowę. Tak być nie może.
    Ktoś kto projektował tę kuchnię nie przeczytał instrukcji obsługi chłodziarki i informacji co do ustawienia. Po bokach chłodziarki musi być co najmniej 5 cm wolnej przestrzeni (str 6 instrukcji obsługi).
  • Computer Controls
  • Poziom 9  
    Dzięki za odp. TO zdjęcie nie jest z mojej kuchni, dałem je jako poglądowe o iajki model chłodziarki chodzi :) . Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

W mojej kuchni ona miała z jedne i drugie strony boki odsłonięte. Z tyłu jedynie było tylko ok 2.5cm do ściany. Hmmm.. Czy Samsung prowadzi serwis door to door? :) TO kawał bydla..