Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Power Shot S1 IS - nie widać obrazu na lcd

Wwuuu 19 Aug 2009 23:31 3622 5
    Wwuuu
    Level 10  
    Witam,

mam problem z aparatem cyfrowym Canon Power Shot S1 IS.
    Po włączeniu aparatu na ekranie lcd widać czarne tło (nie widać obiektu na który się "celuje" tak jak by przesłona była założona) a na nim ikony od menu, po zrobieniu zdjęcia można je obejrzeć w poglądzie.

Aparat prawdopodobnie spadł bo jest pęknięta klapka od akumulatorków.

I tu moje pytanie :) czy ktoś ma pojęcie co mogło się popsuć?
    sev07
    Level 13  
    Czy ten aparat ma jakiś opcjonalny tryb kadrowania, np. za pomocą wizjera? Bo być może to on jest włączony zamiast LCD.

Dodano po 2 [minuty]:

Po za tym jeżeli to lustrzanka, to starsze nie mają podglądu "na żywo".
    bezum1
    Level 23  
    Jeżeli aparat po upadku , to może być rzeczywiście uszkodzone połączenie elektroniki z wyświetlaczem , ale dziwne że na wyświetlaczu widać ikony , co świadczy jednak że wyświetlacz pracuje normalnie.
    Werka25
    Level 11  
    Jeśli przełączysz na wizjer (zamykając wyświetlacz przełącza się na wizjer lub przyciskiem display) będzie obraz to świadczyć może o uszkodzeniu któregoś z połączeń wyświetlacza (połączenia są w postaci wiązki przewodów, które są narażone na przetarcie lub przerwanie.
    youzeq
    Level 14  
    Zapewne próbowałeś przełączać między LCD/wizjerem (przycisk display) i nic to nie dało?

Obstawiam awarię między układem obrazowania a wyświetlaczem. układu matrycy z wyświetlaczem. Sam LCD i taśma są OK wszak masz podgląd zdjęć z pamięci i ikonki.

PS nie znam szczegółów technicznych, nawet nie spodziewałem się, że ktoś może jeszcze mieć S1
    Wwuuu
    Level 10  
    Sorki że odpisuje tak późno ale byłem na wakacjach.

Na wizjerze widać to samo czyli ikonki na czarny tle:/

Ten aparat kupiłem dość dawno zaraz po jego premierze, za te pieniądze kupił bym dziś Alfe 380 na allegro :/ dlatego szkoda mi wyrzucać ten aparat.