Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Energia słoneczna obniży koszty utrzymania sieci komórkowych

danielde 19 Sie 2009 23:56 1582 5
  • Energia słoneczna obniży koszty utrzymania sieci komórkowych
    Stacje bazowe zasilane energią słoneczną mają zostać rozmieszczone na terenie Bangladeszu.

Lokalny operator Grameenphone (GP) podpisał umowę z chińskim producentem Huawei na zainstalowanie stacji bazowych zasilanych hybrydowo za pomocą energii słonecznej i generatorów zasilanych olejem napędowym. Celem jest utworzenie sieci telefonii komórkowej na wiejskich obszarach Bangladeszu.Głównym źródłem energii będzie energia słoneczna, natomiast generatory będą źródłem zapasowym.

„Jako kluczowy operator telekomunikacyjny i odpowiedzialna korporacja, Grameenphone jest zobowiązany do inwestowania w „zielone” sieci telefonii komórkowej” – powiedział dyrektor generalny firmy GP Oddvar Hesjedal.

To działanie sforsuje także problem zachwianej stabilności energetycznej, który dotyczy azjatyckiego państwa.
    Operator telekomunikacyjny stwierdził, że redukcja kosztów energii oraz ruch w internecie w ciągu dwóch do trzech lat wytworzą dochód, który wyrówna straty poniesione na inwestycje. Korporacja Huawei, której jedną z głównych strategii są „zielone” technologie, dostarczyła już podobne systemy do takich operatorów telekomunikacyjnych jak Vodafone, czy China Mobile.

Moja opinia co do tego przedsięwzięcia jest jak najbardziej pozytywna. Jestem bardzo ciekaw czy w naszym kraju kiedykolwiek powstaną takie stacje bazowe i jeśli tak to kiedy i czy będą opłacalne?

źródło:
    http://www.electronicsweekly.com/Articles/200...-cuts-cost-of-mobile-networks-says-huawei.htm

• #2 20 Sie 2009 11:24
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Nawet jakby powstały to nasi rządzący ustala jakis podatek od energii slonecznej czy akcyzę na światło :lol: Poza tym można dac jakies zaporowe cła na ogniwa słoneczne a to wszystko po to, żeby sprzedawac swój brudny, drogi i śmierdzący prąd.

Osobiście chetnie przeszedłbym na alternatywne zasilanie w domu, gdyż mając odpowieni sprzęt mógłbym ukształtowac sobie ladną sinusoidę w gniazdkach zamiast tego państwowego chłamu co jest obecnie.

• #3 20 Sie 2009 12:17
    marszalek_duck
    Poziom 17  

hheheh podatek od światła, a jak by ktoś chciał jeszcze wiatrowe budować to przecież można od powietrza zrobić.

• #4 20 Sie 2009 14:53
    Stary1952
    Poziom 33  

marszalek_duck napisał:
    hheheh podatek od światła, a jak by ktoś chciał jeszcze wiatrowe budować to przecież można od powietrza zrobić.

W miejscowościach sanatoryjnych taki podatek jest od dawna tylko się ładniej nazywa " klimatyczny " . :cry:
    Swoją drogą to pomysł z tymi ogniwami uważam za bardzo rozsądny . :idea:

• #5 20 Sie 2009 17:22
    gonzol111
    Poziom 11  

W tym wszystkim jest jeden mały szczegół, mianowicie nikt nie podaje procentowego "udziału" energii pochodzącej z foto ogniw oraz z generatorów olejowych.
    Generalnie wydajność foto ogniw jest jeszcze ograniczona, a urządzenia GSM są dość energochłonne.

• #6 22 Sie 2009 07:47
    Alferek
    Poziom 10  

Sprowadziłem z Chin panele PV ale w naszym kraju nie ma dofinansowania do takich projektów, więc zwrot inwestycji to ponad 10 lat. W Czechach jest boom na PV, bo tam dofinansowanie jest spore od państwa.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo