Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obrotomierz w silniku ANDORIA 1HC102 S15

20 Sie 2009 07:05 5607 7
  • Poziom 19  
    Czy jest możliwość dorobienia do tego silnika obrotomierza??

Pozdrawiam!
  • Moderator HydePark/Samochody
    Można . Najlepiej elektroniczny. Jednak musiałbyś zapewnić zasilanie do niego.I musiałby być bezstykowy. Tzn. na kole zamachowym malujesz paski biało /czarne , czujnik zamocowany blisko koła zamienia obroty na impulsy elektryczne i podaje do wyświetlacza.
    Poszukaj wśród zestawów do montażu , pewnie coś znajdziesz.
  • Poziom 14  
    WITAM

proponuje sprawdzony francuski sposób na obrotomierz. alternator valeo montowany do aut francuskich ma odczep do podpiecia obrotomierza który liczy impulsy z cewek alternatora. każda fracuska deska od diesla czyta taki sygnały poprawnie. ja przerabałem renault espaca ponieważ posiadałem wersje bez obrotomierza. alternator kosztwał 50 zł a deska od renault 11 z kompletnym obrotomierzem wraz z elektroniką 30 zł na giełdzie.
  • Poziom 12  
    chyba najlepszy pomysł z alternatorem. alternator musi mieć odczep W lub W+
  • Poziom 19  
    spoko, alternator ale ja mam zrobione duże przełożenie obrotowe na nim, gdyż silnik s15 ma bardzo małe obroty rzędu 500 do 2200.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Witam.
    Prawie wszystkie ciężarowe mają obroty w tych granicach 500-600 na LL i 2100-2500 na maksymalnych. Przełożenie zazwyczaj wynosi zwykle około 3:1 co daje przy alternatorze 6 biegunowym okolo 170-180 Hz. Także nie przejmuj się że będzie źle wskazywał, granica błędu nie będzie większa jak 5%, w niektórych obrotomierzach jest regulacja ustawienia wskaźnika.
  • Poziom 15  
    ja osobiscie zakladalem kilka razy obrotomierz do DIESLA i jak do tej pory nie wymienialem alternatora, tylko go rozbieralem i podlaczalem sie pod jeden z odczepow stojana (tak wlasnie jest podlaczone orginalne wyjscie W) i jak do tej pory wszystkim dziala. A tak jak kolega wyzej napisal, wiekszosc obrotomierzy ma kalibracje wewnatrz.
    Pozdrawiam.
    P.S. przepraszam, ze bez polskich znakow, pisze z palmtopa i nie mam innej mozliwosci.