Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik Passat B5 zmian softu

pivvo 20 Sie 2009 08:47 5546 11
  • #1 20 Sie 2009 08:47
    pivvo
    Poziom 22  

Witam mam pytanie związane z licznikiem od Passata B5 wersja angielska (wiadomo ceny części z anglików są atrakcyjniejsze niż od europejczyków) i pytanie brzmi, czy jest możliwe wgranie no niego softu z innego licznika, a konkretnie np. od Golfa.
    Zmiana języka czy wskazań z mil na km to w kodowaniu można załatwić, gorszym problemem w tym liczniku jest to, że kodowanie impulsów zliczających prędkość jest zawężone do dwóch opcji, a liczniki od Golfa mają cztery.

• #2 20 Sie 2009 09:13
    yaaro
    Poziom 33  

Po co mieszac w to golfa, wystarczy wgrac od passata. Ale po co kombinować jak możńa juz kupić tarcze do anglikow z samymi km

• #3 20 Sie 2009 10:19
    pivvo
    Poziom 22  

Proste chcę wsadzić do Golfa, a w tym wątku piszą że są ogólnie problemy z dopasowaniem prędkości wskazywanej, do rzeczywistej.
    Właściwie czy jest możliwe wsysanie softu tak jak się to robi w przypadku chip-tuningu, pomieszać :flasingsmile: i załadować.

• Pomocny post
    #4 20 Sie 2009 14:12
    yaaro
    Poziom 33  

Ech masz tu plik od passata do jak ty to nazywasz tuningu. Pomyśl np. dwa liczniki dwie różne pamięci i dwa różne procesory. Co ty tam podmienisz między nimi. Dojedzie jeszcze sprawa immo. Szybciej będzie kupić odpowiedni licznik.

• #5 23 Sie 2009 19:29
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Yaaro ale na tych tarczach różnie są wyskalowane te prędkości, chyba, że to tarcze jakieś made in home.

• #6 24 Sie 2009 08:08
    pivvo
    Poziom 22  

szogun0 napisał:
    Yaaro ale na tych tarczach różnie są wyskalowane te prędkości, chyba, że to tarcze jakieś made in home.

Hm.. na razie zasałem pliczek, możesz mi podpowiedzieć jakim programem mogę podglądnąć go, np. wyskalowanie prędkości. Po za tym że jest to binarka do 93C86, i winhexem można go oglądać, to w licznikach jestem nowicjusz.

• #7 24 Sie 2009 12:40
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Tego nie sprawdzisz, dopóki nie wgrasz wsadu i nie sprawdzisz rzeczywistej prędkości i tej pokazywanej przez licznik.

• #8 24 Sie 2009 13:56
    yaaro
    Poziom 33  

szogun0 napisał:

Jak pisałem zamiennik

AMELIAW poszukaj kolesia na allegro

• #9 06 Wrz 2009 18:22
    pivvo
    Poziom 22  

Oki prędkość na razie odpuszczam, ale chciał bym albo wykorzystać istniejące IMMO albo je wyłączyć.
    1. Problem pierwszy, zmieniam coś np.winhexem podczas zapisu wali komunikatem błąd CRC
    2. Czy ten plik (dump) ma możliwość edycji jakimś programem aby wiliczył CRC
    3. Czy edycja tego pliku pozwoli na wyłączenie IMMO.
    Fakt jest tak,i że to są zegary z pełnym FIS'em, na stole ładnie się prezentują a co dopiero autku :D

• #10 22 Wrz 2009 13:37
    pivvo
    Poziom 22  

Taa... nie widzę za bardzo chętnych do podzielenia wiedzą, więc napiszę do czego sam doszedłem, a więc od adresu 0000x800A do 0F jest zapisana informacja o statusie adapted (6) lub new (4) oraz ilość kluczy.
    Wykasowanie prawie całego pliku powoduje że immo się wyłącza czyli (off on) jest to zaszyte w tym kodzie.
    A najważniejsze na carcode wiedzą ale nie chcą powiedzieć
    :|

• #11 25 Wrz 2009 13:44
    yaaro
    Poziom 33  

Ciągniesz temat, immo wypinasz z ecu a nie licznika.

• #12 28 Wrz 2009 08:45
    pivvo
    Poziom 22  

yaaro napisał:
    Ciągniesz temat, immo wypinasz z ecu a nie licznika.

No tyle do ja się domyślałem ale mnie interesuje zachowanie softu w liczniku, i tak doszedłem że zmieniając bajty w adresie 0000x09010 z 14 na 00 zmienia się kolejność boot'owania dla komunikatów wyświetlanych na FIS'e.
    Mnie interesuje aby w tym liczniku nie doszło do boot'u immo, czyli po przekręceniu kluczyków startują wszystkie funkcje licznika za wyjątkiem immo.
    Być może się tak nie da i wtenczas podepnę cewkę i przykleję transponder, ale puki co, analizuję kod dalej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME