Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odcięcie zapłonu - wyłącznik antykradzieżowy VW 1,9 z komput

20 Sie 2009 09:01 4055 7
  • Poziom 9  
    Czy ktoś ma pomysł jak najlepiej zrobić ukryty wyłącznik w samochodzie vw 1999r. diesel 1,9TDI 110km (AHF) z komputerem, co odciąć żeby samochód nie odpalił i nie ładowało błędów do komputera??

tostii77 zaproponował coś takiego:
    odcięcie zapłonu - wyłącznik antykradzieżowy VW 1,9 z komput
    ale wydaje mi się że można to łatwo obejść próbując odpalić "na krótko" może ktoś ma jakieś inne propozycje? może da się zrobić tak żeby silnik kręcił ale nie odpalił? więc może odciąć pompę paliwa? tylko czy wtedy nie będzie ładowało błędów do komputera..?
    może jakiś czujnik odciąć? na innym forum czytałem że można odciąć czujnik położenia wału tylko tam jedni twierdzili że samochód i tak odpali tylko będzie nierówno chodził a inni że wogóle nie odpali, jaka jest prawda? gdzie indziej ktoś pisał że trzeba odciąć dodatkowo czujnik G28..ale czy w silniku AHF taki jest? bo to chyba w nowszych silnikach dopiero..
  • Poziom 28  
    odetnij + na sterownik
  • Poziom 17  
    Jak odetniesz jakikolwiek czujnik komputer wywali błąd i najprawdopodobniej przejdzie w tryb awaryjny - czyli będzie pracował na podstawionej wartości zamiast tej z czujnika.
    Odcinając czujnik położenia wału także będzie pracował - faktycznie nierówno jak ktoś zauważył. Odcięcie pompki paliwa wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.
  • Poziom 9  
    a czy jak odetnę pompę paliwa to nie wywali błędu?
    cały czas nurtuje mnie jeszcze ten pomysł z odcięciem czujnika wału i g28 (jeśli dobrze zapamiętałem) czy silnik AHF VW 99' go ma czy nie..
    glosny83 o jaki sterownik Ci chodzi?
    ewentualnie jeśli ktoś zna inny lepszy sposób na zabezpieczenie samochodu to bęę wdzięczny:)
  • Poziom 17  
    Po co komplikować sprawę? Na "złodziejaszka" wystarczy Ci tylko odcięcie zapłonu - jak wsiądzie i auto nie zapali to da sobie spokój i poszuka innej "zdobyczy". A jak trafisz na złodzieja to nawet wymontowanie sterownika i wszystkich czujników Ci nie pomoże....
  • Poziom 9  
    wiadomo że każde zabezpieczenie da się obejść, chodzi o to żeby nie poszło zbyt łatwo, jak będzie się przedłużać obejście jakiegoś zabezpieczenia to może zniechęcić złodzieja lub ktoś może go spłoszyć i to o to właśnie chodzi..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Odcinaj pompę paliwa naj skuteczniejsza opcja, zrobiłem kilkadziesiąt aut w ten sposób i jeszcze żadnego nie ukradli, chociaż były niejednokrotne próby . W dieslu montuje dodatkowy elektrozawór.