Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Brandt COA363XK, wsad do PIC

20 Sie 2009 09:52 13776 8
  • Poziom 15  
    Witam , w lodówce Brandt COA363XK po przepięciu zwarcia dostał układ PIC16c505, czy ktoś dysponuje wsadem po microkontrolera ?, lu b może posiada cały moduł?
    podam dane z naklejki LOT22223-AT EC734

Lodówka Brandt COA363XK, wsad do PIC
    pozdrawiam _Klark

Moderowany przez mrhari:

Poprawiłem.

• Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    no tak jarcys pomogło mi (:)).
    Szukam programu do wgrania na tę kość, a nie kości.
  • Poziom 19  
    Witam
    _Klark czy poradziłeś sobie z tym wsadem?
    Bo mam ten sam problem i myślę z kolega napisać jakiś soft, tylko potrzebny jest dokładny algorytm działania tego procka.
    Pozdrowionka.
  • Poziom 19  
    Witam,
    jeśli ktoś posiada sprawny moduł sterujący do tej lodówki, proszę o kontakt.
    naprawa_ap(malpa)op.pl
  • Poziom 15  
    Mam też taką lodówkę, Brandt Apollo. Agregat chodzi i chłodzi gdy podepne zasilanie omijająć płytkę sterującą.

Teraz moje pytanie: jak zdemontować plastikowy panel na górze tej lodówki aby dostać się do panela? jest w sieci dużo postów jak ludzie zamieszczają fotki płytki sterującej, ale nikt nie napisał jak zdemontować panel. Podważam śrubokrętem i mam wrażenie że zaraz pęknie, pewnie jest jakiś sposób.

dzięki za odp. W sobotę przychodzi serwis, powidzieli 300zł za naprawę płytki sterującej. Ale chciałbym sam najpierw sprawdzić, może jakieś suche luty itp.

Dodano po 3 [godziny] 1 [minuty]:

dodam jeszcze że aktualnie lodówkę mam podłączoną przez programator czasowy, ustawiony że agregat chodzi przez 15min, później 30min przerwy itd. Lodówka w ten sposób chłodzi bardzo dobrze więc musi być szczelna, jedynie ta elektronika..
  • Poziom 19  
    Witam
    Aby zdjąć plastik trzeba wyjąc dwie zaślepki pod nimi są śrubki.
    Co do elektroniki to jeśli świeca sie diody a agregat nie włacza się to uszkodzony jest najczęściej przekaźni RL1 (czarny prostopadłościan) a jeśli diody się nie świecą to najczęściej pada kondensator C1 (przy tym przekaźniku).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    sbuli, dzięki za odpowiedź. Faktycznie podważyłem klapki cienkim płaskim śrubokręcikiem i pod nimi były 4 wkręty, fotka:

ale dodatkowo trzyma się na zatrzaskach u dołu, łatwo je podważyć, ale te na górze to horror! plastik mało nie pękł.

wylutowałem przekaźnik, w stanie spoczynku przewodzi, ale jeszcze muszę skombinować 24V aby go przetestować czy przełącza, kondensator sprawdzony miernikiem i przyjmuje/oddaje ładunek.

Tak jak pisałem, lodówka narazie pracuje na obrotowym wyłączniku czasowym, a serwis odmówiłem. Zaktualizuję jeszcze temat jak sprawa się potoczy.
    Moderowany przez mrhari:

Linki do zdjęć skasowałem. Proszę zapoznać się z tym: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

• Poziom 15  
    Przepraszam, zupełnie zapomniałem o tym temacie. Lodówkę naprawiłem wymieniając własnie ten przekaźnik za kilkanaście złotych.