Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seagate przestał byc widoczny w biosie ST3500320AS FW:Sd15

20 Sie 2009 12:23 3033 12
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam dysk seagate, który z dnia na dzień przestał byc widoczny w biosie.
    Dysk seagate ST3500320AS FW:SD15
    Zmontowałem adapter rs232/ttl podłaczyłem do dysku i takie mam log z terminala:
    LED:000000CC FAddr:0024A051

Próbowałem odkręcać PCB, podkładałem kartę, silnik staje dokręcam PCB odpalam terminal ctrl+z i nic...żadnej odpowiedzi...

Nie wiem co dalej.
    Może ktoś ma na to radę.

Pozdrawiam
    yuran
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Odkrecałeś PCB mając dysk pod napieciem ?? i jeszcze do tego podłączyłeś terminal ?
  • PCBway
  • Poziom 12  
    sczarek Czy koledze nic a nic nie mówi->
  • Poziom 9  
    Przepraszam, może niezbyt precyzyjnie się wyrazilem, tak jak w opisie wyłączam zasilanie dysku, podkładam zapałkę, kartę cokolwiek aby odizolować HSA od PCB, podłączam zasilanie silnik staje, przykręcam 3 srubki, odpalam terminal i nic...ctrl+z nie dziala...

Poza tym robię to pierwszy raz i nie mam doświadczenia...wybaczcie koledzy
  • Poziom 2  
    Jak po podłączeniu zasilania przestanie "tykać", to wtedy musisz odpalić konsolę (CTRL+Z).

Następnie potrzebujesz zatrzymać silnik F3 2>Z i dopiero wtedy wyciągnąć zapałkę. Jak robisz to wcześniej, możesz uszkodzić zupełnie dysk.
  • Poziom 9  
    Zajec5...

Jeśli wiesz jak to zrobić, możesz mi napisac??

Jak już napisałem pierwszy raz takie cuda robię, a nie chcę czegoś zepsuć...Proszę o instrukcję krok po kroku...

Z góry wielkie dzięki.
  • Specjalista HDD Recovery
    Instrukcje krok po kroku masz podał ją OutsiderData jeśli nie jesteś pewien tego co robisz lepiej zatrzymaj się . Nie umiejętne wykonanie tej metody może skutkować zaparkowaniem głowic wtedy nie będzie to takie proste.
  • Poziom 13  
    Zalecam rozwagę przy tej operacji ostatnio mam wysyp dysków z

F3 2>U

Error 1009 DETSEC 00006008
    Spin Error
    Elapsed Time 26.432 secs
    R/W Status 2 R/W Error 84150180

uważne czytanie i brak pośpiechu mocno zalecane.

pozdrawiam
    Paweł
  • Poziom 12  
    clayr0n no fajny log.
    A ty sam rozumiesz ten log?
    Po prostu dysk nie był wstanie prawidłowo odpalic silnika... ;)
    Jeśli kolega ma "wysyp" takich dysków może kolega poda nam co robi w takich przypadkach?
    Bo taki log może powstac w przypadku zaparkowania głowic lub zatarcia silnika.
  • Poziom 13  
    Kolega rozumie i kolega naprawia takie dyski, jak narazie wszystkie przypadki z takim logiem dziwnym zbiegiem okoliczności miały zjaranego smooth-a i po odpowiedniej podmianie elektroniki dziwnym zbiegiem okoliczności w rękach takiego lamera ożywały, z dziwnym zbiegiem okoliczności zablokowanym terminalem... oszczędź sobie... może lepiej wiesz jakiego przełącznika w linii komend użyć żeby używając flashera seagata zgrać firmware z dysku, bo chłopaki trochę utrudnili życie przy disassemblacji?

Pozdrawiam
    Paweł
  • Poziom 9  
    Panowie...Nadal nic nie działa, może ktoś z Was jest ze Szczecina kto by to ogarnął...??

Robię wszystko według instrukcji, po odizolowaniu PCB dysk się zatrzymuje, przykręcam PCB, następnie odpalam terminal i NIC, żadnych reakcji Ctrl+Z nie działa. Kto ma jakiś pomysł?? Bardzo zależy mi na danych i nie wiem co teraz zrobić.