Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia II nadmuch w climatronic

arturkp 20 Sie 2009 13:13 3556 1
  • #1 20 Sie 2009 13:13
    arturkp
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z nadmuchem w mojej octavii (climatronic). Nadmuch chodzi tylko po rozruchu na zimnym silniku. Po krotkiej jezdzie zaczyna sie wylaczac i wlaczac az w koncu staje calkowicie i tylko czasami probuje zalaczyc ale na krotko. Gdy wracalem wieczorem z serwisu (ok 1h jazdy), caly czas dmuchalo z klimy (na zewnatrz bylo ok 15C). Z koleji przy wysokiej temp nie ma wcale checi chodzic. Elektryk stwierdzil ze to dmuchawa do wymiany ale 100% gwarancji nie da. Kolega ogladal i stwiedzl ze to nie dmuchawa bo przestaje chodzic kiedy zanika napiecie sterujace obrotami dmuchawy. To napiecie idzie z panela wiec to chyba panel. W serwisie na komputerze wyrzucilo usterke dmuchawy i stwierdzili ze to dmuchawa. A ja mam zawias bo jesli to nie dmuchawa, wymienia pol auta i ja za wszystko zaplace. Nadmienie jeszcze ze jak staje nadmuch to i wentylatory na chlodnicy tez staja, nie mozna tez zalaczyc recylkulacji powietrza. Kilka razy zauwazylem, ze przy zmianie temp od strony kierowcy, ta od strony pasazera sie nie zmieniala gdy normalnie sie zmienia razem. Wiec moze to jednak panel? Bardzo prosze o pomoc i podpowiedzi. Serdecznie dziekuje.
    Artur

0 1
  • #2 04 Wrz 2009 19:18
    arturkp
    Poziom 2  

Witam ponownie,
    Sprawa sie wyjasnila. Robiac geometrie w innym serwisie skody wspomnialem o problemie. Powiedzieli ze po poludniu bedzie ich elektryk i moze zerknac. No i zerknal a nawet wiecej. Podpial inna dmuchawe do sprawdzenia i tez nie chodzila. Stwierdzil, ze sterownik tez wyglada mu na sprawny wiec cos musi byc nie tak z okablowaniem i zaczal sprawdzac. Dlugo nie szukal. Jeden z kabli przycisniety byl dywanikiem (od strony pasazera) do ramy panela srodkowego. Ostra krawedz no i nastepowalo zwarcie. Polecam serwis Skody u Machudery w Leczycy. Obsluga sympatyczna, pomocna i duzo taniej niz w Lodzi u Bednarka, gdzie ogladali auto pierwsi i chcieli mi zamawiac nowa dmuchawe. Ciekawe jak bym na tym wyszedl. Mam wrazenie ze i oni w koncu by sprawe rozpracowali ale za nowa dmuchawe przyszlo by mi pewnie i tak zaplacic. I jak tu ufac serwisom. Szczescie ze przez moje skapstwo trafilem do Leczycy. Temat zamkniety.

0