Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[lodówka] polar TS 246 C pracuje non-stop

20 Sie 2009 13:44 3819 1
 • Poziom 1  
  Witam

  W naszym mieszkaniu studenckim mamy dosyć starą lodówkę marki Polar model TS 246 C. Z racji tego, że jest to mieszkanie studenckie niezbyt mamy ochotę kupować lodówkę. Dlatego musimy posługiwać się taką. Ma ona jednak tylko dosyć nie tylko ekonomicznie niefajną przypadłość. Działa bez przerwy, bez przerwy pracuje agregat. Temperatura w zamrażarce jest na pewno bardzo minusowa, na 100% niższa niż w mojej domowej-sprawnej lodówce. W chłodziarce też nie jest najcieplej, bo jeśli położy się coś zbyt blisko metalowej płyty na tyle lodówki to najzwyczajniej w świecie zamarza. Do tego bardzo szybko zarasta lodem(tak, lodem) i w ciągu kilku miesięcy pewnie zniknęłoby pół miejsca w lodówce.

  Z mojego google'owego śledztwa wynika, że jest to problem z termostatem. Znalazłem chyba już część zamienną ale nie mam pewności czy będzie ona pasować:Link

  Do tego pytanie: czy wymiana takiego termostatu jest czymś trudnym? Czy jeśli odłączę kabelki od starego i przypnę w taki sam sposób do nowego termostatu to wszystko będzie dobrze? Wystarczy śrubokręt?

  Jestem laikiem w tych sprawach i domyślam się, że nużą Państwa takie posty, ale niestety nie mam z kim skonsultować tej sprawy.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 • Poziom 42  
  Powinien pasować, jednak najlepiej wymontować stary i z nim udać się po zakup nowego.
  Należy bardzo uważać na ten "drut" co wystaje z termostatu. W rzeczywistości jest to cienka rureczka, przedziurawienie czy przełamanie jej skutkuje nieodwracalnym uszkodzeniem termostatu.