Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek Jungheinrich - naprawa modułu sterującego - błąd "

20 Sie 2009 14:19 4682 5
 • Poziom 10  
  Witam.

  Chiałbym się zwrócić o pomoc przy diagnozie usterki w wózku Jungheinrich EFG DF16. Znajdują się w nim 3 moduły sterujące MP1514. Z tego co wywnioskowałem jeden sterownik jest odpowiedzialny za pracę pompy a pozostałe 2 napędzają silniki trakcyjne.
  Na jednym z modułów napędu miga czerwona dioda sygnalizująca błąd (ilość mignięć:14). Rownież taki sam numer jest wyświetlany na pulpicie. Wyciągnąłęm więc zepsuty sterownik i przemierzyłem tranzystory wykonawcze. Wymieniłem 2 tranzystory SUP78N08 w dolnej części sterwnika (od strony zacisków), które podobno odpowiadają za sterowanie uzwojenia wzbudzenia, ale tego nie jestem pewien. Po wymianie jednak wózek dalej nie jeździ a dioda czerwona cały czas pulsuje. Chciałem się zapytać czy może być również uszkodzony układ HIP4082IB. Niestety nie posiadam oscyloskopu i nie mam pomysłu jak go sprawdzić. Jakieś inne pomysły co do lokalizacji usterki , co może być uszkodzone ? Dziękuję za rady i odpowiedź.
 • AM TechnologiesAM Technologies
 • AM TechnologiesAM Technologies
 • Poziom 10  
  Właśnie przed chwilą jestem po wymianie HIP-a, niestety jest to samo co było wcześniej. Płytki chyba będą poddane regenarcji
 • Poziom 10  
  powiedz po czym wywnioskowałeś, że uszkodzony jest sterownik i jak doszedłeś który z tej trójki jest uszkodzony...?? to, że akurat na nim był wyświetlany błąd nie znaczy, że on jest uszkodzony... ;)
 • Poziom 25  
  Jesteś na dobrym kursie. Po drodze do hip,sprawdż zenerki +r6.8,na każdej ścieżce .Hip kosztuje grosze,wymieniaj w ciemno .bł 14 -obwód wzbudzenia silników.
 • Użytkownik usunął konto