Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik UNI-T M830BUZ - jaką skalę ustawić?

stefanbalon 20 Aug 2009 17:38 4209 8
 • #1
  stefanbalon
  Level 10  
  Witam
  W elektryce i elektronice jestem słaby ma pytanie .Nabyłem miernik UNI-T M830BUZ żeby sprawdzić bezpieczniki w moim aucie,ale nie wiem na jaką skalę mam ustawić w mierniku pokrętło.Spalił mi się bezpiecznik od zapalniczki tylko nie posiadam schematu owych bezpieczników.Jestem w tych sprawach zielony.Bezpieczniki w aucie są różne 10,15,25.Proszę o pomoc.W skrzynce znajduje się ok. 30 bezpieczników wiec chciałem sobie ułatwić sprawdzić je miernikiem niż wyjmować po kolei każdy.
 • #2
  jony
  Electronics specialist
  A po kolorze nie da się tego sprawdzić?
  I nie ma na bezpieczniku żadnego napisu ?
 • #3
  ajpier
  Level 36  
  Pewnie i tak będzie je musiał wyjmować bo nie dojdzie miernikiem do styku i koło się zamyka.
 • #4
  radekw23
  Level 11  
  Kolego napisz jaki samochód marka i z którego roku, ewentualnie google.com i tam znajdziesz rozpiske bezpieczników. A miernik musisz ustawić na pozycję diody lub oznaczenia takiego jak kropeczka i rozchodzące sie w jedną strone od kropeczki zazwyczaj 4 kreski szukaj gdzieś na dole zakresu pokrętła.
 • #5
  stefanbalon
  Level 10  
  Marka tego auta to mercedes sprinter 518 Cdi z 2007 roku,podłączając ładowarkę samochodową od nawigacji do gniazda zapalniczki przepalił się któryś z tych bezpieczników.Wiem to na pewno że zwarcie robi ładowarka,ponieważ podłaczałem ja do innych samochodów w firmie i paliła bezpieczniki od gniazda zapalniczki w firmie..... nie byli zadowoleni z tego faktu.Co do Bezpieczników to są to standardowe płaskie jak w każdym innym aucie,w necie nie udało mi się nic znaleźć na ten temat,nie znalazłem również żadnego schematu.Wysłałem nawet zapytanie do serwisu mercedesa,niestety nic nie odpisali.Liczę na was.Pozdrawiam.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  Rolandos
  Level 19  
  Ustaw sobie na 20V DC czarny kabel do masy , a czerwonym bezpieczniki pamietaj tylko zew mierzysz obie "nózki" bezpiecznika. Pewnie część bezpieczników nie będzie miała wogóle wskazań, ponieważ napięcie pojawia się na nich np po przekręceniu kluczyka. Także najprościej bedzię wyjąć i sprawdzić wizualnie. pozatym na pokrywie bezpieczników będziesz miał rozpiskę. Podaj model Auta
 • #9
  ajpier
  Level 36  
  Myślę że po dwóch miesiącach poszukiwań autor znalazł spalony bezpiecznik. Proszę patrzeć na daty postów.