Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulacja głośności

03 Cze 2004 18:31 2984 10
  • Poziom 19  
    mam pytanie jaki potencjometr wstawic na wejscie wzmaka zeby mozliwa byla regulacja glosnosci wstawialem juz 150kohm i sciszalo tylko do polowy wiec chcialbym kupic a nie chce kupic ani zamalego ani zawielkiego wzmak jest na lm3886
  • PCBway
  • PCBway
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Trzeba też w szereg z IN i OUT wstawić kondensatory 100u.
  • Poziom 30  
    Polecałbym potencjometr 100 k najlepiej z odczepem (żeby można było zrobić >kontur<). Dobrze jest też oddziejić regulację głośności od końcówki wtórnikiem emiterowym (albo operacyjnym).
  • Poziom 19  
    oki pobawie sie
  • Specjalista od radiokomunikacji
    hefid napisał:

Heh! -pomyłka w druku, czy faktycznie proponujesz wstawienie 100mikroF ?
    Mogą być mniejsze np 10u
  • Poziom 11  
    A czy 50kOhm może być?? Ale do TDA7294 ??(te 50kohm to anomalia bo mam Alpsa :P
    I jeszcze jedno. O co chodzi z tym odczepem?? Bo mój alps ma 4 końcówki na "moduł" czyli na jeden kanał. 3 z nich sa jak w tradycyjnym potenciometrze ale 4 końcówka połączona bodajże ze środkową(albo którąś z bocznych) daje 9kOhm. O co w tym biega?? Jak ten kontur zrobić?? Napiszcie albo najlepiej dajcie schemata takiego na szybciora w paincie zrobionego :) Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    hefid napisał:

Ma to sens wtedy i tylko wtedy gdy masz na wejściu końcówki mocy składową stałą- dajesz kondziołka na suwaku potencjometru. Tak samo gdy stopień poprzedzający (np. korektor barwy tonu) będzie miał na wyjściu składową stałą to trzeba ją oddzielić i najlepiej dać kondensator na "gorącym" (czyli nie umasionym lecz podłączonym do wejścia) końcu potencjometru.
    A obciążenie układu czynną rezystancją i zwieranie składowej stałej przez potencjometr w położeniu "suwak do masy" to co?
  • Specjalista od radiokomunikacji
    Widzę, że temat zamiast się prostować, to się gmatwa....
    Pod tym adresem jest doc pdf z wszystkim co trzeba ......
    http://www.national.com/ds.cgi/LM/LM3886.pdf
    Myślę, że :arrow: Vault Dweller wystarczająco dobrze wyjaśnił w jakich warunkach wkłada się te kondensatory i to chyba wystarczy.