Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić magnes względem kontaktronu? sterownik H.SAACKE

21 Sie 2009 10:12 3461 4
  • Poziom 29  
    Jak ustawić, przymocować magnes względem kontaktronu, jakie ma zadanie :wink:

Fabryczne rozwiązanie! bardzo stare. (urządzenie grzewcze, kocioł, para wodna)
    W pobliżu kontaktronu na płycie (chassis) znajdował sie magnes ,który odpadł.
    Jak ustawić magnes względem kontaktronu? sterownik H.SAACKE

Schemat elektryczny
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Zwykle jest to obojętne, można dowolnym biegunem (czyli obróć 90 stopni jak na rysunku), Magnes ma przyciągnąć jedną elastyczną ferromagnetyczną (żelazną) blaszkę i powinien być ustawiony najsilniejszym polem.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 29  
    Tak więc magnes przyciągnie i co dalej?
    A dalej-odpowiednio zasilona cewka np minusem spowoduje ze kontaktron
    "puści" na czas zasilania, ale po co to wszystko, skoro można zastosować kontaktron "normalnie zwarty"
    No i to zasilanie cewki plusem lub minusem, magnes.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Jak się KONKRETNIE pytasz to ci KONKRETNIE ludzie odpowiadają...zamocuj ten magnes i nie teoretyzuj jak całość działa(-ła).
  • Poziom 29  
    cirrostrato napisał:
    Jak się KONKRETNIE pytasz to ci KONKRETNIE ludzie odpowiadają...zamocuj ten magnes i nie teoretyzuj jak całość działa(-ła).

Tak też zrobiłem ale wrócił .:cry:
    Nie przypuszczałem ze jakiś tam kontaktron +magnes, zabierze mi więcej niż pięć minut czasu z dojazdem do klienta

Sterownik firmy: H.SAACKE KG.
    T10.
    -------------------------------------------------------------------------------
    majstersztyk z lat 70.

Stan początkowy: kontaktron rozwarty
    Po podaniu napięcia plus, kontaktron zwarty -po zaniku napięcia pozostaje zwarty
    stan taki zapewnia magnes umieszczony w odpowiedniej odległości -w takiej ze sam nie jest
    w stanie zewrzeć kontaktronu lecz tylko podtrzymać jego stan włączenia .
    Podanie napięcia minus rozwarcie kontaktronu.