Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S5230 AVILA jak odblokować za pomocą UST PRO2

pawelecc 21 Aug 2009 10:20 108926 98
    pawelecc
    Level 15  
    Witam. Tak jak w temacie. Jak sciągnąć simlocka za pomocą UST wiem że jest możliwe bo czytałem na innym forum. Ja mam taki komunikat "Dual cabil(RJ45+usb)Power on and cunect to box" i kombinowałem na wszstkie sposoby czyli cabel combo e213 usb do boxa i rj do boxa. Próbowałem przez kabel dołączony do telefonu robić bezpośrednio do PC i telefonu a UST jako klucz i też nic. Ma ktoś pomysł? Dzięki za odpowiedzi.
    wiśniowy18
    Level 33  
    Mam identyczny problem, telefonik nowy z orange, kabel combo sprawny na bank a komunikat taki:

pawelecc
    Level 15  
    Ja sobie właśnie poradziłem z tym komunikatem. W menedzerze urządzeń -- Modemy--SAMSUNG USB MOBILE MODEM zmien port na niższy ja mam na COM7 zmienione i poszło dalej ale loka i tak nie mogę zrobić

Searching for UMTS phone...
    Phone detected! : COM7
    MODEM > Initialize...
    MODEM > Reading phone info...
    MODEM > SW Ver : S5230ACIF2

MODEM > IMEI : 35517

MODEM > Flash memory : K522H1HA
    MODEM > Changing to NAND mode(RJ45)...
    NAND > Waiting for phone power ON...

Program wisi ia nic sie nie dzieje . Czekałem z 10 min i nic.
    pawelecc
    Level 15  
    Dzieki za odpowiedz. To jest zwykły kabel USB czy specjalny pod UST?
    fraydi
    Level 16  
    Może ma ktoś schemat takiego kabla działającego z S5230 pod ust?
    trzmi3lu
    Level 16  
    To jest kabel :
    Samsung D880/D888 Cable For Unibox / UST PRO / Polar Box, MicroBox.

pozdrawiam
    educom
    Level 11  
    Witam ja tez mam taki sam problem na kablu combo rj45 e210 inne telefony wykrywa komp a podpinam s5230 i zero odzweu pokazuje mi sie okno jak na poscie wyzej czy ktos juz sobie z tym poradzil? dziekuje za sugestie i pomoc
    _Glowart_
    Level 24  
    Z suportu ściągnij Mobile 1.0 Broadcomm driver.zip i zainstaluj. U mnie bez tego też nie wykrywało tylko pisało coś o nieznanym sprzęcie.
    educom
    Level 11  
    Gdzie szukać tych driverów? Na którym supporcie możesz dołączyć do posta?
    fischer8
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Jaki problem?, stosujcie się do zaleceń supportera:
    odinstalować drivery usb samsung, póżniej uninstall pc-studio,, ściągnąć najnowszą wersję pc-studio, zainstalować, później sterowniki i simlock idzie bez problemu.Drivery do modemu są w katalogu pc studio.:D:D
    wiśniowy18
    Level 33  
    Ja tam używam kabla combo od E210 który działał mi z EU Box, robię wszystko tak jak zaleca supporter i dalej mam brak komunikacji.
    dziwi mnie że komp nie wykrywa żadnego urządzenia jak podłączam włączony telefon.
    michael20szydl
    Level 16  
    Wtam.
    Mam znowu trochę inny problem. Komunikacja ok. ale taki błąd wywala:
    Poszukiwanie telefonu UMTS...
    Telefon znaleziony! : COM9
    MODEM > Initialize...
    MODEM > Zczytywanie informacji o telefonie...
    MODEM > SW Ver : S5230BXIE1_IE3
    MODEM > IMEI : 352212033XXXXXX
    MODEM > Flash memory : K522H1HA
    MODEM > Changing to NAND mode(RJ45)...
    NAND > Waiting for phone power ON...
    NAND > NAND Mode OK!
    NAND > Changing baudrate...
    NAND > Reading security area (phase1)...
    NAND > Security data read OK!
    NAND > Calculating data, PLEASE WAIT...
    NAND > Calculation OK!
    NAND > Changing to MODEM mode(USB)...
    MODEM > MODEM(USB) port open OK!
    MODEM > Bypassing MSL security...
    MODEM > MSL bypass failed!
    Uplynelo (001:18)

Czyżby jednak nie do końca dopracowana jest ta aktualizacja? Może się ktoś wypowiedzieć czy poszło bez problemu S5230?
    _Glowart_
    Level 24  
    U mnie też lipa czasem jest. Z niektórych idzie od razu bez problemu a czasem zatrzymuje się na komunikacie:
    NAND > Reading security area (phase1)...
    i koniec procesor obciążony przez ust w 100%a telefon zostaje z czarnym ekranem z pomarańczowym komunikatem boot loader.
    Prawdopodobnie z niektórymi wersjami softu ust sobie radzi a przy niektórych wymięka.
    siudziu
    Level 27  
    Niech ktoś poda jakieś normalne sterowniki do tego telefonu bo ja mam cały czas nieznane urządzenie USB. Odinstalowałem wszystkie inne sterowniki, zainstalowałem nowe PC studio i dalej to samo. Kabel E210 combo (2 sztuki) nawet też z zestawu do Avilli, pokazuje nie rozpoznane urządzenie USB.
    wiśniowy18
    Level 33  
    Mi na zwykłym kablu USB od kopa ładnie wykryło telefon i się zainstalował, więc wnioskuję że mój kabel combo od EU Boxa jest uszkodzony bo na nim nic nie wykryło, chociaż nigdy nie miałem z nim problemu i EU Box robił wszystkie telefony nim :D Zamówię nowy kabelek i dam znać czy poszło :D
    waszko
    Level 15  
    wiśniowy18 wrote:
    Mi na zwykłym kablu USB od kopa ładnie wykryło telefon i się zainstalował, więc wnioskuję że mój kabel combo od EU Boxa jest uszkodzony bo na nim nic nie wykryło, chociaż nigdy nie miałem z nim problemu i EU Box robił wszystkie telefony nim :D Zamówię nowy kabelek i dam znać czy poszło :D

Zobacz na kablu w tej środkowej puszce czy któryś kabel się nie urwał. Nie tak dawno zrobiłem jeden telefon i poszedł ok, próbuję drugi i nie chciało za nic.
    Aż w końcu rozebrałem kabel i okazało się że jeden przewód się urwał.
    wiśniowy18
    Level 33  
    Rozbierałem, na oko wszystko ok, mam nawet schemat kabla combo ale szkoda mi czasu na zabawę. Kabel kosztuje 30 zł, więc szkoda czasu na przerabianie starego. :D
    plitom
    Level 28  
    A patrzyliście na tej nowszej instalce? 9.9.11
    gruby28
    Level 17  
    Co da nowa instalka? Problem polega na wykryciu telefonu jako modem, na kablu combo a nie na samym zdjęciu simlocka.
    educom
    Level 11  
    u mnie podobnie mimo zalecen instalacji nowego pc studio telefon nie jest wykrywalny po kablu combo rj45 E210 mimo ze na tym kablu smigaja inne samsungi i sa wykrywalne. Co jest grane? jak sie z tym uporac?
    discusall
    Level 21  
    a u mnie smiga jak wsciekle zadnych problemow wezcie kabel combo ale usb wepnijcie w kompa i po sprawie
    educom
    Level 11  
    To przeciez normalne ze pod USB kompa podpinamy mimo popiecia pod usb nie wykrywa telefonu czasem wykrywa jako dysk mimo ze nie mozna wejsc w te dyski. Nadal nie widzi go jako modem moze cos nie tak z kablem ale to dziwne skoro inne fony smigaja na tym kablu
    waszko
    Level 15  
    A w telefonie macie ustawione by komunikował się w trybie PC Studio?
    Może spróbujcie zrobić reset usb w telefonie *#726872#.
    wiśniowy18
    Level 33  
    Mnie już cierpliwości brak z tą Avilla :D Zamówiłem kabel teraz elegancko wykrywa telefon ale wisi mi w tym momencie:

Na LCD napisz zółtymi literami BOOT LOADER i mogę tak czekać w nieskończoność :D
    gruby28
    Level 17  
    witam jeszcze raz do tego tematu powracam miałem problem z tym telefonem nie widział mój kabel tego telefonu nieszło nic zrobić zamówiłem nowy kabel w multi comie i dwie aville od strzała zrobiłem wszystko jest według mnie wina kabla więc nie ma co kombinować tylko zamówić nowy kabelek ja tak zrobiłem i już kabelki sie zwróciły teraz bedą zarabiać na mnie
    educom
    Level 11  
    Problem rozwiazany kupilem drugi kabel na pierwszym z multicomu nie widzial fona na nowym innego producenta smiga jak zloto w koncu uff. Pozdrawiam