Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W211 - częściowy brak tylnego oświetlenia.

21 Sie 2009 14:49 4586 2
  • Poziom 10  
    Problem polega na braku świateł tylnych nie w całości, ale postojówek, cofania, pojedyncze żarówki kierunków się świecą. Żarówki sprawdzone. Wszystko jest sterowane z modułu SAM 211 545 34 01 - potrzebuję schematu lub sugestii co w nim siedzi.

Proszę zakładać tematy we właściwym dziale, oraz poprawnie je tytułować. Poprawiłem. [MS]

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Sprawa dotyczy elektryki więc umieściłem w dziale elektryka.
  • Poziom 11  
    Sam Fond niestety .lepiej poszukaj sprawnego .stare to śmieci .
  • Poziom 9  
    Witam odnośnie odpowiedzi z tego co wiem to co w Samie siada to któryś tranzystor ale naj częściej musi dojść do zwarcia ,z częściowym brakiem światła sprawdził bym ledy może na płytce zebrała się śniedź bo ledy rzadko się palą moduł bez odpowiedniej wiedzy bym sie nie czepiał wszystko jest na kanie i pomiar chodzby zwykłym miernikiem uniwersalnym czy też probówką nie diodową może uszkodzić magistrale danych can/.Ja mam problem z kierunkowskazem przednim prawym pozostałe działają z tego co wiem jest to system podzielony na kanał lewy i prawy do tego sekwencyjny dlatego działają wszystkie oprócz jednego (tylko pytanie jak to naprawić)nie wiem może ktoś wie?