Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z połączeniem komputer-> drukarka fiskalna NOVITU

21 Sie 2009 15:45 6425 8
  • Poziom 31  
    Mam problem z drukarką fiskalną Novitus Vento. Podłączona jest do komputera poprzez przejściówkę USB-> Rs232. Co jakiś czas przy drukowaniu paragonu wywala mi błąd nr.2 BŁAD BAJTU KONTROLNEGO, sprawdź połączenie. Co dziwne na tej samej przejściówce i drukarce na innym komputerze wszystko działa ok. Nie jest to chyba wina uszkodzonego kabla bo po kliknięciu drugi raz drukuje normalnie. Korzystam z programu WF-MAG.
    Czy może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 30  
    Czy ten komputer nie ma portu COM , że korzystasz z przejściówki ?
    0801130023 dział pomocy technicznej novitusa ,

Dodano po 7 [minuty]:

Nie spotkałem się nigdy z tym błędem z tym że u mnie to pracuje na przejściówkach na programie Small Bisnes firmy Symplex , przejrzałem instrukcję serwisową drukarki i nic nie ma o tym błędzie jest możliwe że to komunikat programu na którym pracujesz spróbuj do pomocy technicznej WF-Mag.
    podaj jeszcze jaki to OS ?
  • Poziom 31  
    Windows Xp, zadzwonię do novitusa może będą wiedzieli w czym tkwi problem. Ludzie z WFMAG nic nie wiedzą, tym bardziej sprzedawca w sklepie w którym została kupiona drukarka. Portu com nie ma.
  • Poziom 30  
    Podaj więcej informacji o komputerze zwłaszcza model płyty głównej. I powiedz co odpowiedział ci Novitus
  • Poziom 8  
    Witam! Podłączam się do tematu, żeby nie bałaganić na forum. Mój problem jest podobny. Otóż drukarka Vento podłączona do komputera za pomocą przejściówki (brak COM w komputerze). Ustawienia portu zgodne z instrukcją. Czasem drukarka pracuje normalnie, ale czasem wysuwa się czysty pasek paragonu (nie zadrukowany). Nie jest to wina programu w którym odbywa się sprzedaż, ponieważ to samo dzieje się w programie Novitusu (do obsługi kas). Co z tym robić?
  • Poziom 9  
    Używanie tanich konwerterów USB-RS232 zawsze wiąże się z ryzykiem tego że drukarka nie będzie działać tak jak powinna, przykład:
    Drukarka fiskalna Posnet Thermal 5v+ komputer z portem COM- po włączeniu komputera drukarka automatycznie się włacza.
    Ta sama drukarka+komputer z tanim konwerterem-drukarka włacza się przy wyłączaniu komputera. Zatem najlepszym sposobem będzie kupowanie konwerterów od producentów drukarek fisk. np http://www.elzab.com.pl/konwerter_usb-rs232 lub kupowanie drukarek z portem USB.
  • Poziom 11  
    Mam tez drukarkę vento, która do wczoraj spokojnie pracowała na starym dosowskim programie i równie starym kompie z portami com. Komp padł program też (udało się uratować dane). Przechodzę na program windowsowy i nowy laptop. Pan z Novitusa z pomocy technicznej stwierdził, że będzie pasować każda dobra przejściówka. Na pytanie jaką zalecają, odpowiedż "każda dobra".W kilku sklepach polecano produkt ELZAB-u ale do końca nikt nie wie co bedzie najlepsze do tej drukarki. Może ktoś mi podpowie , może sam używa i ma pewność że działa, jaka przejściówkę usb - rs232 kupić do tej drukarki?
  • Poziom 13  
    Jeśli drukarka nie działa za pierwszym razem, a później jest ok, to może być włączone usypianie portu. Sprawdź zarządzanie energią w menedżerze urządzeń urządzenia HID.
    Ifor kup ELZAB.
  • Poziom 11  
    Kupiłem ELZABA i przejściówkę firmy UNITEK Y-105a (ma komplet sterów na płytce ). Na razie testuję Unitek, połaczenie z drukarką jest ok. Wydruki bezbłędne. Sterowniki do W7 - 64 zaskoczyły bezbłędnie. Na chwile obecną przejściówkę mogę polecić. Jest solidnie wykonana na Taiwanie. Widziałem też te modele z Chin, były marnie wykonane (przynajmniej na wygląd).