Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myszka BLT Microsoft 5000 na Vista - sterowniki HID

21 Aug 2009 19:59 3604 15
  • Level 17  
    Witam wszystkich serdecznie!

Opisze teraz swój problem tak dokładnie jak tylko mogę.

Jakiś czas temu zakupiłem myszkę laserową na BLT Microsoft 5000
    myszkę podłaczyłem i działała odrazu bez instalacji żadnych dodatkowych rzeczy. Wystarczyło nawiązać nowe połaczenie blotooth i wszystko było ok dodam ze to chodzi o system windows Vista , i laptopa Toshiba Satellite P200D-12o.

Tydzień temu został sformatowany dysk i ponownie zainstalowana Vista i wszystkie sterowniki, owszem myszkąjest wykrywana przez komputer teoretycznie wyskakuje komunikat ze jest połaczony z myszką i powinno być wszystko OK , jednak wchodząc do menadzera urządzeń widze żółty wykrzyknik na "Urządzenie Bluetooth HID" po próbie aktualizacji sterowników wyskakuje komenda ze zainstalowane sterowniki są OK i nic się nie zmienia. Próbowałem zainstalować jeszcze raz sterowniki do Bluetootha ze strony oficjalnej i z innych stron. Nic nie pomaga.

Proszę Was pomóżcie co mam zrobić jak rozwiązać ren problem.
    Z góry serdecznie dziekuje.[/i]
  • User removed account  
  • Level 17  
    BTHENUM\{00001124-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_VID&0002045e_PID&0700

BTHENUM\{00001124-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_LOCALMFG&000a

prosze bardzo oto identyfikator tego urządzenia.
    Zielonego pojęcia nie mam dlaczego tak sie dzieje skoro wczesniej było OK... i teraz teoretycznie tez pokazuje ze jest OK a tak na prwdę nie do końca.
  • Level 12  
    jaki masz kod błędu w właściwościach urządzenia z wykrzyknikiem?
  • Level 17  
    Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie.

Prosze bardzo oto kod błędu , po wciśnięcziu tego przycisku zapełnia sięjakiś pasem jak by coś się szukało i nic dalej sie nie dzieje...

Vista była instalowana ale nie były pobierane aktualizację może jak pobiorę dostępne aktualizację to się zmieni?
  • Level 12  
    czy oprogramowanie od BT jest takie same jak na starym systemie?
  • Level 17  
    cięzko powiedzieć bo na wcześniejszym oprogramowaniu miałem zainstalowane odrazu z laptopem od producenta, teraz Vista jest zainstalowana taka sama taki sam typ, i sterowniki instalowane do mojego modelu ze strony producenta , po czym póxniej przeinstalowane na inne z innego źródła.
  • Level 12  
    Usuń sparowana mysz w ustawianiach BT, odinstaluj sterowniki/aplikacje do BT.
    Zainstaluj aktualizacje BIOSa:
    bios
    Później zainstaluj sterowniki/oprogramowanie BT(nie zapomnij o Fixach):
    BT Monitor
    BT Stack
  • Level 17  
    no i niestety nic nie pomogło, nie mogę zainstalować biosu wyskakuje mi takie okienko...
    reszte plików które podaleś zainstalowalem i niestety nic sie nie zmieniło, wykrywa myszkę lecz się z nią nie łączy.
  • Level 12  
    Sprawdź czy wszystkie usługi w BT są powiązane z ta myszą.
    Jak nie pomoże zainstaluj TO
  • Level 17  
    Chyba wszystko jest powiązane z BLT , telefon normalnie wykrywa i mogę przesłać dane na komputer i z komputera. Problem jest z tymi sterownikami HID ;/

We właściwościach myszy wziąłem identyfikator sprzętu i to mi pokazało

HID\VID_04D9&PID_0499&REV_0290
    HID\VID_04D9&PID_0499
    HID_DEVICE_SYSTEM_MOUSE
    HID_DEVICE_UP:0001_U:0002
    HID_DEVICE

po zainstalowaniu sterowników które podałeś powyżej nic się nie zmieniło, owszem znalazłem taką myszkę jaką posiadam ale nic nie ruszyło, znowu podczas łączenia myszki z komputerem pokazuje się wykrzyknik w "menadżer urządzeń".
  • Level 12  
    HID to standardowe urządzenie sterujące kompem(Human Interface Device) standardowe sterowniki powinny działać. instalowałeś sterowniki z poprzedniego postu? jeżeli tak, i nie pomogło napisz/zadzwoń do M$ powinni coś podpowiedzieć.
  • Level 17  
    tak instalowałem te z poprzedniego postu i nadal ni pomogło niestety... :( dziwi mnie tylko to, że wykrywa myszkę i jednak nie chce się połaczyć :( a te sterowniki gdyby były dobrze zainstalowane to pewnie by nie było wykrzyknika?
  • Level 12  
    ten kod błędu występuje np jak masz jakieś uradzenie które jest wykrywalne ale masz wyłączony jakimś przyciskiem lub urządzenie jest uszkodzone, lub sterownik nie jest od tego sprzętu. sprawdź jeszcze baterie. Na myszce nie ma jakiegoś przycisku do wlaczenia/synchronizacji?
  • Level 17  
    jest klawisz który powoduje łaczenie z BLT i cały czas go trzymam... Baterie sąwsadzone nowe też sprawdzałem więc okropnie mnie to wkurza ;/
  • Level 17  
    problem nie został rowiązany niestety ale zamykam temat.