Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP150 nie drukuje czarnego

21 Aug 2009 21:03 9713 5
  • Level 10  
    Witam!

Posiadam drukarke Brother DCP 150.
    Mam problem z wydrukiem tzn. mam tylko czarny tusz reszty jeszcze nie zakupilem, czujnik od 3 kolorowych tuszy zakrylem zeby sprawdzic czy w ogole dziala.

Drukarka kseruje dokoumenty lecz wydruk jest szarawo-brazowy:/

Nie drukuje natomiast czarno bialych elementow, wyskakuje pusta kartka!

Moje pytanie jest takie czy zeby wydrukowac czarno-bialy dokument drukarka potrzebuje pelne 4 tusze ?

Probowalem kombinowac z opcjami odcienie szarosci itp ale to nie pomaga :(

Druki dokumentow - kartka jest pusta mimo pelnego tuszu czarnego, a kserowanie jest szaro-brazowe

Prosze o rade, dziekuje i pozdraiwam

Moderated By rys57:

Tytuł poprawiłem. Serdecznie doradzam zapoznać się z zasadami pisania postów TU Link

• Helpful post
    Level 20  
    W drukarce należy założyć wszystkie tusze.
    Zamienniki są bardzo tanie.
    Dopiero po założeniu tuszy możemy zacząć sprawdzać drukarkę pod kontem poprawnego działania.
    Drukarka często do druku w czerni stosuje także kolory jako podkład pod tusz czarny i jeśli brakuje któregoś z kolorów to wydruk jest nieprawidłowy.

W tych drukarkach często zapychają się dysze w głowicy i jeśli po założeniu kompletu tuszy nic się nie zmieni to stawiam na zaschniętą głowicę a potem ewentualnie na inne uszkodzenie.
  • Level 10  
    Jak sie zbarac za czyszczenie glowicy, przypuszczam ze glowica z czarnym tuszem moze byc zaschnieta lub zapchana?

Czy jest to gdzies opisane krok po kroku jezeli tak prosze o informacje.

Pozdrawiam
  • Level 10  
    Tomek H wrote:
    Na panelu masz taki przycisk "INK MANAGEMENT" tam są opcje czyszczenia głowicy.

Czy nikt nie wie jak sobie poradzić z tym przypadkiem opisanym niżej
    A jeśli wyskakuje napis "włóż czarny" a klawisze nie reagują na naciskanie.

Pozdrawiam
  • Level 10  
    Pisze ponownie w sprawie mojej nieszczesnej drukarki!

Sprawa wyglada mianowicie, zakupilem wszystkie tusze (zamienniki w tym 2 rodzaje czarnego), drukarka na poczatku nie chciala drukowac nic "wyrzucala puste kartki" po kilkukrotnym czyszczeniu zaczely dzialac tusze kolorowe, ale nadal nie drukuje w czarnym. Czyscilem ja bardzo duzo razy w przypadku kolorowych tuszy pomoglo, ale z czarnym nic nie ruszylo. Nie wiem co mam dalej zrobic.

Zauwazylem ze po otworzeniu klapy w lewym gornym rogu jest kwadratowa gabka gdzie sa bodazje 4 paski, byla ona strasznie nasiaknieta czarnym tuszem, moze to jest jakis znak co dalej z tym fantem zrobic, na tej gabce znajdowal sie tak mi sie wydaje kawlek nasiaknietego czarnego skarawka papieru byl caly czarny i mokry.

Chcialem sie zabrac za rozkrecanie tego cudu, ale bardzo slabo mi to poszlo i zrezygnowalem.

Jezeli macie jakis pomysl co dalej z tym robic to prosze o pomoc, moze ta nasiaknieta gabeczka czarnym tuszem cos znaczy, pytanie moje jak mam ja rozkrecic to jak to zrobic najbezpieczniej i najefektywniej?

Mam jeszcze jeden pomysl ale to juz w ostatecznosci w sumie mozna by bylo podmienic jakis kolor i zmiast niego wstawic czarny a pozniej sobie dolewac, tylko trzeb by bylo za kazdym razem w dokumnetach zmieniac kolor np. na niebieski a wychodzilby czarny. Wiem ze to glupi pomysl ale cos.

Wytezcie wasze umysl i dajcie jakas rade.

ps

Czytalem o taki smymy problemie na innym forum, tam kolega mowil cos o uzyciu strzykawki i przepchania w miejscu gdzie sie wklada tusz powietrzem, nie wiem czy to ma sens? co myslicie. Pisal rowniez ze rozkrecil drukarke porobowal moczy ta glowice i nic nie pomoglo. W sumie nie wiem czy warto to robic ?