Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pękniety karter w skuterze. Jak to naprawić?

tomek470 21 Sie 2009 22:00 6322 5
  • #1 21 Sie 2009 22:00
    tomek470
    Poziom 9  

Witam wczoraj trafiła mi się niemiła przygoda.Otóż pękł mi karter przy stawianiu skutera na podnóżkę. Żaden olej się nie wylał . silnik pracuje normalnie i nie wiem czy mogę jeździć tak z tym , czy jednak zespawać czy coś .co wy o tym sadzicie?

• #2 21 Sie 2009 22:15
    chudy911
    Poziom 14  

Witam.
    Najlepszym wyjściem będzie to pospawać, tylko musi to zrobić fachowiec.

• #3 21 Sie 2009 22:19
    tomek470
    Poziom 9  

a czy to jest konieczne ?? i czy te kartery sa robione z czystego aluminium , bo nie wiem czy się da pospawać

• #4 21 Sie 2009 23:41
    Paolo1976
    Poziom 24  

Musisz pospawać koniecznie. Jest to aluminium, więc nie pospawa Ci tego przysłowiowy Franek - Złota Rączka w szopie na podwórku :-). Przy poszukiwaniu warsztatu, pytaj na wstępie, czy spawają TIG'iem, bo tylko tak da się zrobić wytrzymałą i mało widoczną spoinę.

• #5 22 Sie 2009 20:07
    Staszek49
    Poziom 33  

Pęknięcie to należy pospawać migomatem w osłonie argonu. Kolego kup sobie stopkę boczną ( 23 złote ), mocowaną do ramy skutera i będziesz miał spokój z ewentualnym pęknięciem obudowy silnika. Wadą takiego rozwiązania jest to, że należy stawiać skuter na utwardzonym-pewnym podłożu.

• #6 22 Sie 2009 20:35
    niutat
    Poziom 37  

Witam, ze spawaniem takich stopów może być problem, tak jak pisze Paolo1976 musisz poszukać dobrego spawacza. Być może trzeba bedzie spawać materiałem wyciętym z innego podobnego bloku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME