Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elzab Alfa Super - tryb tylko do odczytu

22 Sie 2009 00:42 5057 8
 • Poziom 8  
  Witam.
  Od niedawna posiadam kase taką jak w temacie i mam pewien problem. kasa była używana i po jej załączenieu pojawia sie komunikat ze jest w trybie odczytu. Można teraz tylko drukować raporty i testować brzęczek, klawisze i wyświetlacz. Czy można z nią coś zrobić aby działała poprawnie np w trybie szkoleniowym??
  Podejrzewam ze trzeba by było wymienić akumulator pamięci Ram. Acha kasa już nie będzie funkcjonowała w sklepie. Prosze o pomoc. pozdrawiam

  Jeśli napisałem to w nie odpowiednim dziale to sorki:)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 10  
  Prawdopodobnie pamięć fiskalna jest do wymiany.
 • Poziom 10  
  Zmierz ile ma ten akumulatorek. Jeżeli jest słaby spróbuj dać dowolną baterię 3V.
 • Poziom 30  
  Jeżeli kasa jest w trybie tylko do odczytu to albo pamięć fiskalna jest pełna , albo zamknięta serwisowo przejście w tryb szkoleniowy jest możliwe tylko po wymianie modułu fiskalnego , koszt wymiany jest dość wysoki , i wiąże się z szeregiem formalności załatwianych przez autoryzowany serwis.
  Kasę po odczycie dla US ( domyślam się że taki już był ) należy przechowywać przez okres 5 lat , inną kwestią jest fakt że plomby fiskalnej nie może ściągnąć nikt oprócz autoryzowanego serwisu (nawet po okresie tych 5 lat) tak że odradzam samodzielne grzebanie w kasie - można mieć niezłe nie przyjemności.
 • Poziom 26  
  Pamięci fiskalnej nie da się zmazać, jest ona trwale związana z obudową dolną tzn. jest zalana żywicą.
 • Poziom 43  
  Jedyna możliwość używania w trybie niefiskalnym (szkoleniowym) to wymiana pamięci fiskalnej. Można to uczynić za pośrednictwem Serwisu Autoryzowanego Elzab mając przynajmniej kopię protokółu odczytu w US tej kasy. Koszt takiej operacji to grubo ponad 500zł. Nie ma możliwości wyczyszczenia pamięci fiskalnej. Jest taka operacja jak ZEROWANIE RAM ale to inna pamięć w której zawarta jest konfiguracja. Czyszczenie (zerowanie) tej pamięci powoduje powrót do ustawień fabrycznych ale nie umożliwi wystawiania paragonów jeżeli jest brak możliwości zapisów w pamięci fiskalnej. Natomiast pamięć fiskalna jest JEDNOKROTNEGO zapisu i nie ma możliwość zmiany zapisów czy wymazania w niej czegokolwiek.
  Komunikat TRYB TYLKO DO ODCZYTU informuje o zapełnieniu pamięci fiskalnej lub jej uszkodzeniu uniemożliwiającemu przwidłowy zapis.