Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ikona "Moje dokumenty" na pulpicie. Ustawienia zab

22 Sie 2009 10:15 3940 16
  • Poziom 12  
    I znowu wracam na forum z problemem. Tym razem chodzi o ikone "Mój komputer" na pulpicie (tylko ta, z innymi jest w porzatku). O to co sie pojawia od wczoraj gdy próbuje kliknac ikone podwójnie lub gdy próbuje kliknac prawym przyciskiem myszy:
    (Win XP po francusku)
    Nie moge nic z ta ikona zrobic, usunac równiez.
    Gdy próbuje wlaczyc "Moje dokumenty" przez start, to uruchamia sie to normalnie. Przez "Mój komputer" równiez.
    Wczoraj, gdy to zauwazylem, zresetowalem komputer (przez przycisk resetu na komputerze) i nie bylo tego problemu. Dzisiaj wrócil, ale nie mam zamiaru bez konca go tak resetowac bo to szkodzi z tego co wiem, wiec zwracam sie do was o pomoc.

Dodam ze mam tez inne problemy z komputerem (tez od niedawna, ale juz dluzszy czas niz problem z ikona na plupicie) takie jak tymczasowe wolne uruchamianie stron internetowych, zacinanie sie coraz to gorszych gier (chodzi o wymagania systemowe), wiec podejrzewam ze to moze byc jakis wirus czy inna niebezpieczna rzecz. Niestety, AVG nic nie wykrywa, zadnego wirusa, robaka, trojana, malwara, nic. Z avastem tez nic. A moze jakis malware zaatakowal AVG a avast jest tyle wart ile kosztuje?

PS. chyba wazna informacja
    Zauwazylem to w ten sposób. Znalazlem ciekawa muzyke na youtube, sciagnalem ja przez LimeWire i spróbowalem ja sprawdzic (sciagniete pliki znauduja sie w Moje dokumenty\LimeWire\Saved) klikajac na "Moje dokumenty" (na pulpicie) i pojawilo sie okienko które wam pokazuje wyzej.

Móglbym jeszcze usunac ten plik mp3 jesli to mialoby cos pomóc, ale potrzebuje waszych odpowiedzi. :roll:
  • IT SerwisIT Serwis
  • Pomocny post
    Poziom 35  
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 12  
    no wlasnie wczoraj resetowalem i bylo w normie a dzisiaj znowu to samo. Zresetowalem kompa bo mi gra wszystko zablokowala (no wlasnie, gra która ma podwójnie slabsze minimalne wymagania niz ma mój komputer) i znowu jest w normie. Jutro znowu to samo?
    A jesli chodzi o skan, to za moment to zrobie. ;)

Edit:

Czy ten program "Spybot" jest bezpieczny (czy ktos moze mi to potwierdzic)? Czy moge go uzywac majac AVG (trial) lub avast? Czy wogule madrze robie majac juz te dwa antywirusy razem uruchomione?
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Spybot jest bardzo dobry i mozesz go uzywac z anty-virusami.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Strzel skana combofixem. Na 90% to jakiś śmieć siedzący w folderach przywracania systemu. Windows zawsze je sprawdza/ładuje przy starcie systemu, stąd ciągłe powroty tych cudów. Ale być może to coś cięższego wtedy też polecany jest skan typowym antyvirem, czymś mocniejszym niż AVG - np Norton lub Kaspersky Anti Virus/Internet Security. Po skanie zawsze można je wywalić, a co do KIS'a naprawdę mam dobre zdanie, mnie zadziwił możliwościami (aczkolwiek upierdliwością także - gdy trzyma się kawałki wrednego kodu do własnego użytku i nie pozwala mu go skasowa ;P )
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    ChallengerPL napisał:
    Czy wogule madrze robie majac juz te dwa antywirusy razem uruchomione?[/i]

Moim zdaniem NIE. Czasami zdarza się, że dwa programy antywirusowe tak jakby "gryzą" się. (mogę się mylić ale z tego co wiem to mi wiadomo).

A co do dannn21 Kaspersky moim zdaniem jest bardzo dobry sam go używam. Wykrywa nawet najmniejsze zagrożenia i czasami zablokuje to i owo ale zamknięcie go pomaga. Integruje w system.
  • Poziom 12  
    aha, myslalem ze AVG jest dorym programem (kiedys mialem Nortona i nie zadziwil mnie naprawde) ale jak on ciagle nic nie wykrywa tylko tracking cookies kiedy ich nie usune. No raz mi wykryl trzy wirusy jak sciagnalem prywatny serwer do swojej gry.

Czyl irozumiem ze macie wszyscy dobre zdanie do tego spybota, wypróbuje go,na koniec wszystkim wam walne po jednym "pomógl" bo pomogliscie chyba :D

@dannn21 - sorki, Norton naprawde jest badziewiasty moim zdaniem ale nie raz slysze ze Kaspersky jest jednym z najlepszych wiec go napewno spróbuje (poszukam jakiegos triala na stronach dobreprogramy czy download).

@tomaszr - no wlasnie, tyle to i ja slyszalem :P ale nic nie zauwazylem dziwnego z moimi antywirusami wiec sie pytam. Móglbys mi powiedziec co np. moze sie stac jesli sie ma dwa antywirusy (albo wiecej)?

EDIT:

Czy jak klikne "pomógl" to zamknie sie temat? bo jeszcze potrzebuje troche pomocy :roll:
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jak masz dwa programy antywirusowe to jeden może blokować np. aplikację a drugi nie. Albo gdy wgrasz jeden program antywirusowy to on kopiuje swoje pliki do systemu (często tak jest) a potem wgrywasz drugiego to te pliki mogą się na siebie nakładać jak mają takie same i mogą występować błędy.

Jak jeszcze nic się nie stało z tymi programami albo z niczym innym to raczej się nie stanie, chyba że potem jakieś błędy będą. Nigdy tak nie miałem dlatego nie wiem dokładnie.

Nie temat raczej się nie zamknie chyba że nasi "struże" zamkną temat. :D

P.S. może walić śmiało z tymi pytaniami. Ja i inni userzy postaramy się pomóc.
  • Poziom 12  
    aha rozumiem, dzieki.

A co do spybot to wlasnie mi sie skanuje komputer, wykrylo juz jakiegos Zango "2 wpisów adware" (czerwony napis) i to zapisuje jakies pliki seekmo na moim komputerze. Przypominam sobie ze juz nie raz usuwalem cookie z nazwa seekmo. Bede mógl to usunac po skanie tak?

Klikne wam "pomógl" ale nie odchodzcie potrzebuje waszej pomocy! :)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Spybot S&D jest właśnie do usuwania takich śmieci i po skanie będziesz mógł to usunąć.
  • Poziom 12  
    ok, skonczylem analize. DoubleClick, FastClick i MediaPlex usune ale te dwa ostatnie nie jestem pewny czy mam to zrobic (choc napisane jest na czerwono, a nie na zielono, ale jeszcze slabo rozumiem angielski wiec nie moge przeczytac informacji. Pomózcie mi.

Linki daje przez imageshacka bo wydaje m isie ze sa za duze, a jesli moderatorom to nie pasuje, to prosze nie usuwac moich zrzutów a jedynie mnie o tym poinformowac i sam zrobie co trzeba. Z góry dzieki.
    http://img39.imageshack.us/gal.php?g=001gla.jpg

Tak więc zrób co trzeba i wklej zdjęcia za pomocą 'Dodaj obrazek'.
    mat_ed

Przykro mi ale obrazki mam JPG a opcja "Dodaj obrazek" nie da rady tego zauwazyc. Jesli jest mozliwosc, prosze was o zrobienie to za mnie (obrazki sa w linku) poniewaz u mnie nie chce to zadzialac (a obrazki sa w JPG). Przepraszam za klopot.

Prosze o szybka odpowiedz bo chce juz rozpoczac akcje zwalczania smieci :D
  • Poziom 12  
    Aha, mialem watpliwosci do tych dwóch ostatnich a szczególnie do tego przedostatniego, poniewaz tam cos jest napisane ze to taka informacja ze windows nie monitoruje zachowania antywirusa czy cos takiego.
    Nie wyglada m ito na wirusa i troche sie obawiam bo to ma cos wspólnego z rejestrem. Nic mi sie z kompem nie stanie?
  • Poziom 12  
    a gdybym uzyl jednej ze czterech ostatnich opcji bo klikanieciu prawym przyciskiem myszy na ten Microsoft.WindowsSecurityCenter. cos tam
    , to moze mozna by bylo to zwrócic w razie problemu, tak? Bo ja bym chcial juz zakonczyc ten skan...
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Przy usuwaniu śmieci automatycznie robi się kopia zapasowa. Potem starczy kliknąć przywracanie i tam masz wszystko co usunąłeś.
  • Poziom 12  
    Dzieki

Cos dzisiaj sie problem z ikona nie powtórzyl wiec to moglo byc tylko tymczasowe, ale gdybym nie zrobil tego tematu, moze bym sie nigdy nie dowiedzial ze mam 6 zagrozen na swoim komputerze :D Mam nadzieje ze to bylo powodem innych problemów opisanych w pierwszym poscie i ze wszystko z kompem wróci do normy.

Jeszcze raz dzieki (podziekowania zalatwione).

Prosze nie usuwac tematu a jedynie go zamknac jesli trzeba, bo móglbym tu jeszcze wrócic z tym problemem. Z góry dzieki.