Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I kombi - grzanie przedniej szyby

22 Sie 2009 13:33 6137 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    nie jestem pewien ale powinieneś sprawdzić bezpieczniki w komorze silnika po stronie kierowcy tuż przy akumulatorze, może tam coś jest nie teges.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Dokładnie, kolo aku masz bezpieczniki. Musisz zdjąć osłone i sprawdź je. Od spodu osłony jest opis co do czego. Jeśli dobrze pamiętam to grzanie szyby oznaczone jest rysunkiem szyby i napisem ELEC.
  • Poziom 2  
    "Gdyby ktoś w przyszłości miał problemy z ogrzewaniem przedniej szyby w Lagunie to proszę pisać do mnie śmiało. Zęby na niej zjadłem :-) "

Witam
    W lagunie 1.8 16V z 99' mam problem, że nie mam grzania szyby od strony kierowcy. Może jakaś podpowiedź na ten problem? Niedawno nabyłem ten samochód więc jeszcze nie zdążyłem się zorientować gdzie co w nim jest
    Z góry dziękuję za wskazówki.
    pozdr
  • Poziom 2  
    sebanr1 napisał:

Jeżeli nie grzeje dokładnie pół szyby to mogą być dwie rzeczy:
    1. Uszkodzone podłączenie w dolnej części szyby (jak ściągniesz podszybie to zobaczysz). Trzeba oczyścić i jakoś podłączyć (odradzają lutowanie bo może szyba pęknąć, lepiej klejem przewodzącym przykleić)
    2. Nie działa przekaźnik od tej części - ściągnij podszybie, zobaczysz dwa przekaźniki fioletowe. Sprawdź czy oba 'cykają' przy włączeniu ogrzewaniu.
    Lub trzecia możliwość - gdzieś uszkodzony kabel od tej części - przedzwoń je i sprawdź.

Pomolestuj mnie to wrzucę stronę schematu odpowiedzialną za przednią szybę.

Pozdrawiam.

Dzięki za wskazówki.
    Będę sprawdzał jak tylko wstawię do garażu,
    a za schemacik z góry dziękuję.
    pozdr