logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ustawienie Falownika ABB ASC350 + 0-10 + kierunek obrotów

gts1991 22 Sie 2009 15:07 3425 4
REKLAMA
  • #1 6920987
    gts1991
    Użytkownik obserwowany
    Witam
    Dostałem maszynę 15letnio z spalonym falowanikem silnik 3f 0.75kw sygnał sterowniczy jaki idzie to 0-10V z PLC i kierunek obrotów też na 2 przekaźnikach polega to na tym że jest jeden wspólny przewód wychodzący z falownika i zwierają przekaźniki albo 1 albo 2 przewód. Firma kupiła nowy falownik ABB ASC 350 Podłączyłem zasilanie motor i 0-10V i nie wiem jak podłączyć zmianę kierunku obrotów i jak ustawić żeby z sterownika czytał z wejścia 0-10Vprędkość napięcia prądy itp.. juz ustawiłem. Proszę o pomoc. dziękuje
  • REKLAMA
  • #2 6923184
    bonanza
    Spec od Falowników
    Należy dokładnie przeczytać instrukcję, gdzie jest napisane, że wspólny dla sterowania to 10 (GND), start to 12 (DI1), a zmiana kierunku w domyślnej konfiguracji - 13 (DI2). Z pewnością jest tam też opisane, które parametry wejść zmienić, aby DI1 było startem w prawo, a DI2 w lewo. Kolizji (równoczesnego włączenia P i L) można się przy falowniku nie obawiać. Wejście analogowe 0-10V to GND i AI1. Oczywiście należy skojarzyć wartość zadaną obrotów z tym wejściem (również grupa parametrów wejść).
  • REKLAMA
  • #3 6924386
    gts1991
    Użytkownik obserwowany
    układ jest połączony według microapilkacjy alternatwnej prędkość jest zwarta pierwsza na "1" masy są połączone i nie chce ruszyć za h... ;/ zapomiałem o czymś?
  • REKLAMA
  • #4 6925880
    roks
    Specjalista Automatyk
    Witam
    Połączyłeś wszystko w/g schematu aplikacji alternatywnej z instrukcji ?
    Chodzi o wejścia DI3 i DI 4 - ustawienie prędkości , oraz połączenie GND z DCOM (zwarte zaciski 10,11 ?).

    Na początek nie podłączaj DI3 i DI4 - wtedy sterowanie z potencjometru - wejście AI1

    pozdrowienia
  • #5 6933357
    gts1991
    Użytkownik obserwowany
    tak jak w aplikacji alternatwywnej plc podaje jakis 4.5v na wejscie jeden przekaźnik zwiera i falowanik na sterowaniu zdalnym i ruszyć nie chce
REKLAMA