Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pierwszy mikrokontroler i programator

kaktus94 22 Aug 2009 16:02 1771 7
    kaktus94
    Level 10  
    Witam
    proszę o pomoc w wyborze pierwszego mikrokontrolera oraz programatora, myślę że najlepszy będzie z rodziny AVR.
    User removed account
    Level 1  
    kaktus94
    Level 10  
    i czy ten zestaw wystarczy do zaprogramowania mikrokontrolera czy trzeba mieć jeszcze zestaw uruchomieniowy?
    User removed account
    Level 1  
    lukpep
    Level 12  
    No i przydalyby sie chociazby jakies LEDy albo serwa / silniczki DC zebys mial czym sterowac i sprawdzic jak dziala program. Jakis fototranzystor moze do obadania ADC.

Mozesz kupic tez programator USB - lepiej sie sprawdza w lapkach gdzie przewaznie braknie portow starego typu.
    kaktus94
    Level 10  
    jeśli chodzi o usb to na allegro znalazłem taki: Link , mikrokontroler: Link
    i teraz następujące pytanie: na aukcji tego programatora piszą że programator jest wyposażony w złącze kanda, gdzie się podpina tą taśmę z tym złączem?
    bogdan_p
    Level 39  
    koledzy mają rację że faktycznie wystarczy źródło napięcia , programator i procesor ale na początek jednak lepiej mieć płytkę testową na pokładzie której masz elementy do wizualizacji , sterowania , pomiarów itp. nie musisz kupować gotowej bo te są dość drogie ale samo pcb które " uzbroisz" według potrzeb ponadto masz gotowe złącze programujące i procesor połączony w podstawowej konfiguracji
    kanda to standard złącza programującego dokłanie masz to wszystko opisane tu http://www.microsense.pl/allegro/AVR_USB_PROG/manuals/AVR_USB_PROG_manual.pdf przy okazji pokazane podstawowe połączenie dla ATMegi
    lukpep
    Level 12  
    kaktus94 wrote:
    jeśli chodzi o usb to na allegro znalazłem taki: Link , mikrokontroler: Link
    i teraz następujące pytanie: na aukcji tego programatora piszą że programator jest wyposażony w złącze kanda, gdzie się podpina tą taśmę z tym złączem?

Programator ok - sam taki mam. Co do Kandy to po prostu pewien standard ulozenia pinow itp - jak w projekcie go uzyjesz to pozniej dowolny kabel zgodny ze standardem wystarczy do programowania - nie bedziesz musial pojedynczych pinow ukladac tak jak jak sa zrobione w projekcie.