Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gateway FPD1976W zaniki obrazu

wies333 22 Aug 2009 16:08 1308 3
    wies333
    Level 18  
    Mam taki problem.
    W czasie pracy komputera nieważne z jakim programem,w różnych odstępach czasowych ekran robi się czarny na 3-5sekund.
    Monitor jest podłączony do nowej karty Gainward GF9600GT przez DVI.
    Ten sam monitor podłączony przez gniazdo VGA pracuje dobrze, zaniki nie występują.
    Pożyczyłem od znajomego karte Gf 8600GT podłączyłem kablem DVI i zaniki nie wystąpiły, co sugerowałoby że karta 9600GT ma usterke.
    Zastanawiałem się też czy zasilacz nie jest za słaby, jednak pomiary miernikiem cyfrowym pokazały prawidłowe napięcia pod dużym obciążeniem(3Dmark2006).
    Zasilacz Pentagram430w.
    Płyta ABIT AN52.Procesor ATHLON X2 6000+.Czy waszym zdaniem reklamować karte.
    Nie pomaga też zmiana na najnowsze sterowniki.
    Enson
    Level 11  
    Dla pewności zobacz czy będzie się to dziać jak podłączysz do mocniejszego zasilacza, bo wydaje mi się ze twoja karta potrzebuje więcej mocy niż kolegi gdyż jest mocniejsza i korzystając z DVI może potrzebować więcej mocy. Zobacz też czy się nie przegrzewa bo chłodzenie szwankuje. Jeżeli to nic z tych rzeczy to odnieś ją do serwisu.
    wies333
    Level 18  
    Witam ponownie po dłuższej przerwie.Dopiero niedawno zdobyłem mocniejszy(620W) zasilacz.Jednak po podłączeniu usterka nie znikneła.Nadal szukam przyczyny i poinformuję jak coś znajdę.
    wies333
    Level 18  
    Witam ponownie.Monitor okazał sie uszkodzony.Na sygnale VGA pracował dobrze,jednak przez DVI nie.Ostatecznie sprzedałem.Temat zamykam.