Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit Wia 102 błąd nie bład?

22 Sie 2009 17:17 4523 8
 • Poziom 26  
  Pralka po włączeniu zasilania miga powoli kontrolką drzwiczek bez jakiejkolwiek innej z diód. Po wciśnięciu "entera" miga zielona dioda prania zasadniczego, po zamknięciu drzwiczek zaczyna prać według diabli wiedzą jakiego programu (nie interesują jej nastawy pokrętła programatora). Ogólnie cały program prania OK, chociaż nie sposób ustawić np. samego wirowania czy spustu wody (zawsze robi pełny program).
  Jakieś sugestie, czy sprawdzać wszystko po kolei?
 • e-miernikie-mierniki
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Możesz zresetować/przerwać program za pomocą wybieraka?
  Jeśli nie to wyjmij moduł i zamień miejscami potencjometry - chyba że jest na gwarancji - wtedy serwis wymieni cały moduł.
 • Poziom 26  
  Nie mogę zresetować. Modulek wyciągałem i wybierak na pomiar rezystancji wygląda OK. Jest sens próbować przelutowania potencjometrów temperatura/program czy definitywnie szukać nowego modułu? Czy jak zamienię wybieraki to będę mógł ustawic temperaturę?
 • e-miernikie-mierniki
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Przelutowanie potrwa 3-4 minuty i już masz odpowiedź na wszystkie pytania ;) Pomiar nie zawsze jest miarodajny ponieważ sam wybierak wygląda "ok" ale w połączeniu z mechanizmem który określa jego położenie następują niewielkie zmiany rezystancji na dane położenie pokrętła - jest to w 99% położenie resetu. Po zamianie wszystko wraca do normy (nie wiem na jaki czas ale jeszcze nie miałem zwrotów ;) ). Po zamianie pralka nie będzie osiągała maksymalnej temperatury ( 90 stopni) .
 • Poziom 26  
  Zamieniłem wybieraki i pomogło. Przy okazji przeczyściłem wadliwy - pod wpływem temperatury i grawitacji smar spływa idealnie na pozycje resetu. Temat zamykam.
 • Poziom 12  
  mam podobny problem pralka pierze non stop i nie można zmienić programu ani zresetować, pobiera wodę ale pierze i pierze nie wyleje nawet wody zmieniłem nawet miejscami potencjometry jak kolega z forum zalecił i nadal nic się nie zmieniło
  po tej awarii sprawdzałem podzespoły i okazało się że jest spalona grzałka miała 1700 wat z czujnikiem NTC wymieniłem na nową ale 2000 wat z czujnikiem i nie pomogło.czy komputer może mierzyć (sprawdzać rezystancje grzałki)?jestem już bezradny.proszę o pomoc
 • Poziom 26  
  A może NTC trzeba było zostawić stary?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  po wymianie grzałki nadal nic i przelutowałem potencjometry (zamieniłem miejscami)nadal nic ale zacząłem bawić się programami i próbowałem resetować na spuszczaniu wody i na płukaniu aż się w końcu udało i dokończyła program z praniem czyli zostało jej tylko płukanie z przed awarii i zaczęła normalnie funkcjonować
 • Poziom 11  
  Temat już przestarzały ale mam pewne spostrzeżenia.

  Kiedyś pisałem o tym samym problemie.
  Wyczyściłem potencjometry i na jakiś czas problem przestał istnieć. Potem pojawił się znowu. Nie chciało mi się bawić i tak sobie pralka pracowała. Po pewnym czasie wszystko wróciło do normy. Jako, że użytkowałem pralkę sam nie miałem z nią problemów. Pewnego dnia przyjechał brat i potrzebował coś wyprać. Ledwo dotknął się pralki pralka zaczęła znowu wariować. Młody pomylił kolejność przycisków i coś tam popierdziolił.
  Pralka znowu działała z błedem. Ale po kilkunastu praniach zaczęła działać poprawnie. I teraz znowu działa dobrze. Uzytkuję ją sam i zwracam uwage na obsługe innym osobom.

  Wniosek.
  Musi być inny problem z tą pralką. Błedy pojawiają się jeżeli ktoś pomyli kolejność krecenia pokretłem i wciskania stop/start. Normalnie wszystko działa bez problemu i bez naprawy.

  Może komuś się przyda choć sprzęt juz przestarzały :) Jak się moja popsuje, to Wam napiszę. Narazie ciągle działa :)

  Minęło już trochę czasu i jestem pewien, że problem tkwi w kolejności wybierania funkcji. Od tamtej pory nie była naprawiana a pralka ciągle działa poprawnie.