Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna głośnikowa diy, jaką kupić zamiast Zeusów?

matey29 22 Sie 2009 19:09 1650 9
  • #1 22 Sie 2009 19:09
    matey29
    Poziom 2  

Witam mam w domu amplituner Technics SA-EX140 wcześniej na nim hulały 2 Tonsil Zeus , potrzebuję czegoś co będzie tymczasowo zastępować mi Zeusy , zastanawiam się nad 1 kolumną cena max 300zł. Chciałbym oczywiście sam zrobić tę kolumnę . Nie zależy mi na idealnym brzmieniu , muzyka którą słucham to rock i klubowa.
    Z góry dzięki za pomoc , mam nadzieję , że to dobre miejsce na ten temat.

0 9
  • #2 22 Sie 2009 22:04
    Tomq
    Poziom 38  

2 x stx 20/80 + stx Pj lub

gdn 22-300-8 + 17-140-8 sc + PJ

-jeśli nie zależy ci na jakości a chcesz tanio zrobić kolumny do takiej muzyki. Poszukaj o tych zestawach informacji na forum, kiedyś było coś wspominane.

albo (jakosciowo nieco lepiej)

2 x arn + visaton sc 10n

Chociaż nie wiem czy nie lepiej dołożyć i od razu zrobić coś lepszego (do czego zachęcam).

0
  • #3 23 Sie 2009 09:32
    matey29
    Poziom 2  

Hmm , coś lepszego ? Jestem wpatrzone w te Zeusy troszkę , to były kolumny brata i zostawił mi wzmacniacz , i niewiem czy jest sens ladowania kasy w coś lepszego , ile musiałbym przeznaczyć kasy żeby zbudować coś jakości tego Zeusa ? Chyba troszke więcej niż te 300zł ;p , ta kolumna ma byc tymczasowa . Póki co nie stać mnie na dobre kolumny i zastanawiam się nad diy.
    Dzięki za odpowiedź :).

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

-1
  • #4 23 Sie 2009 09:46
    kortyleski
    Poziom 41  

Dlaczego cały czas piszesz o jednej kolumnie?
    Przecież wzmacniacz masz stereo no i muzykę zapewne też tak nagraną... Potrzebujesz dwóch kolumn.

Jeśli chcesz coś jakościowo i brzmieniowo zbliżonego do zeusów to kup zeusy... Obawiam się że w ich cenie ciężko będzie jakieś nieodbiegajace DIY zmontować.

W cenie 300 zł na kolumnę to rzeczywiście tylko STX i to nie najwyższego lotu.

Może 2x GDN-22-140-8-SCX i do tego GDWK-10-200-4-PJ, do zeusów będzie daleko ale już taki zestaw zagra, tylko kasy na styk - same głośniki to koło 200 zł więc 100 zostaje na pudło i zwrotnicę.

0
  • #5 23 Sie 2009 13:27
    matey29
    Poziom 2  

Ile potrzeba , żeby złożyć coś naprawde sensownego , nie budżetowego ? Póki co rąbie na wzmaku od gitary roland microcube , jest to mały wzmak ale lampy nie chce podpinać .

Regulamin p.10.9
    (dj-MatyAS)

0
  • #6 23 Sie 2009 13:37
    pawelse
    Poziom 16  

Tylko w wypadku 2x GDN-22-140-8-SCX i do tego GDWK-10-200-4-PJ, podejrzewam, że będzie dość duża dziura w paśmie.

0
  • #7 23 Sie 2009 15:10
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Ale zależy Ci na natężeniu pokroju zeusów czy na jakości dźwięku podobnej do tej jaką prezentują zeusy ?? Bo szczerze mówiąc jakością one nie powalają ( stosunek cena/jakość ) i nadają się prędzej do jakiegoś pub'u niż do domu.

0
  • #8 23 Sie 2009 18:37
    kortyleski
    Poziom 41  

pawelse napisał:
    Tylko w wypadku 2x GDN-22-140-8-SCX i do tego GDWK-10-200-4-PJ, podejrzewam, że będzie dość duża dziura w paśmie.

Jakby to ciąć na 3 kHz to powinno być w miarę ok.
    GDNy podejdą jeszcze a i kopułka bardzo się nie zmęczy.

Kolego matey - ja zaproponowałem w miarę sensowny zestaw na granicy kosztów.

Oczywiście nie zastąpisz nim zejścia potężnych membran zeusa ale do średniego pomieszczenia ( 25 mkw) powinno wystarczyć z zapasem. Te 150W na kolumnę wpompujesz. No i zawsze można się subem podeprzeć - zawsze to jeden drogi i duży głośnik a nie dwa...

0
  • #9 23 Sie 2009 19:18
    matey29
    Poziom 2  

Przepraszam za zamieszanie ( i błędy , ach to lenistwo ;p ) , ale zastanawiam się czy nie przedłużyć okresu budowy kolumn na dłuższy okres czasu i zainwestować w to więcej kasy a mieć lepszy sprzęt , mój pokój jest stosunkowo mały 12mkw , obudowę zrobię ze starych mebli z mdfu ;p , pomoże mi przy ich budowie znajomy , a na te 2 kolumienki przeznaczam 800zł , mogę zrobić te za 300zł ale później się będę z nimi bujał a tak zrobić coś lepszego i mieć spokój , a może zadłużyć się i od razu kupić gotowe za te owe 800zł??

0
  • #10 23 Sie 2009 20:28
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    zastanawiam się czy nie przedłużyć okresu budowy kolumn na dłuższy okres czasu i zainwestować w to więcej kasy a mieć lepszy sprzęt ,

Popieram tą opcję. Robić takie tymczasowe za 300 zł to szkoda kasy.

Cytat:
    , a może zadłużyć się i od razu kupić gotowe za te owe 800zł??

Jeśli masz chęci i czas to o zrobisz w tym budżecie zagra lepiej niż nowa fabryczna konstrukcja. na początku poczytaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1394727.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1395087.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1390039.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic455712.html
    http://diyaudio.pl/portal.php?show=1 ( i inne z prawej strony)

0