Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączenie muzyki za pomocą DSO Preasideo i przekaźnika

rafakek 22 Sie 2009 19:18 1582 1
  • #1 22 Sie 2009 19:18
    rafakek
    Poziom 9  

Witam,
    spotkałem się ostatnio z problemem takiego podłączenia DSO Preasideo firmy Bosh (sterownika sieciowego lub wzmaczniacza) aby w momencie załączenia alarmu/systemu oprócz tego, że DSO ma wyłączać projektory to dodatkowo musi wyłączyć puszczaną muzykę. Kłopot w tym, że wszystkie wyjścia sterujące zostały wykorzystane, czyli zostało podpięcie się do już wykorzystywanego wyjścia.

Jeżeli chodzi o zasilenie przekaźnika to nie ma problemu, gdyż kiedy działa projektor to napięcie na styku jest 24V, czyli aby to działało to projektor musi być włączony.
    Na schemacie narysowałem wszystkie elementy tego podłączenia zostaje tylko podłączenie tego wszystkiego w przekaźnik RM83-1011-25-1024. Dodam, że dopiero zaczynam zabawę z przekaźnikami, także proszę o wyrozumiałość.
    Wyłączenie muzyki za pomocą DSO Preasideo i przekaźnika
    Z góry dziękuję za pomoc

1 1
  • Pomocny post
    #2 09 Lis 2009 23:15
    klocek24
    Poziom 12  

Latwiej by bylo jak przekaznik mial by dzielone styki bo ten co jest na rysunku ma zespolone . wypinasz wtedy kabelki z przekaznika w dso podpinasz je do jednej pary zestykow przekaznika com i no do drugiego zestawu zestykow przekaznika podpinasz zasilanie urzadzenia ( przekaznikiem przecinasz faze czyli podlaczasz ja do com i nc . A na sterowanie przekaznika podajesz napiecie przez przekaznik dso . napiecie oczywiscie zgodne z napieciem cewki .

Dodano po 4 [minuty]:

sa ladne podstawy do przekaznikow montowane na szyne i tam bedziesz mial opisy a1 a2 czyli sterownie cewki oraz 2 X com 2 X no 2 X nc i bedzie ci latwiej . tylko w tym ukladzie ktory narysowales brakuje ci 24 volt do sterownia cewka przekaznika .

0