Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Codzienne wyłączanie urządzeń z gniazdek

Juhas19 20 Gru 2010 09:06 27739 42
 • #31
  MiL999
  Poziom 26  
  Laptop ma zasilacz który cały czas jest pod napięciem. To samo z ładowarką.
 • Relpol
 • #32
  komandor64
  Poziom 25  
  A ja nie wyłączam ;). Ktoś kiedyś powiedział mi, że wyłączanie za każdym razem np. telewizora z kontaktu szybko mu szkodzi więc trzymam się tej zasady kurczowo. I nie liczę ile oszczędzę, a ile nie - przynajmniej na razie stać mnie na taką "rozrzutność" ;). A w zwiększone zużycie CO2 w ten sposób też jakoś nie wierzę - x-krotnie więcej CO2 i innych trujących dla naszej atmosfery gazów wydobyło się podczas tegorocznego wybuchu wulkanu na Islandii i wydobywa się dalej, np. podczas pożarów lasów etc. że jakoś wątpię byśmy mieli wpływ na to.
 • Relpol
 • #33
  elowel
  Poziom 1  
  Panowie, głos "lajkonika":)
  zależnie od instalacji (koncentracji urządzeń) jaką mamy w domu lub firmie zadanie odłączenia odbiorników jest łatwa lub bardzo łatwa i uważam za nielogiczne negowanie sensu powyższego. Nawet jeśli zaoszczędzimy tylko 100zł rocznie - warto ująć ten koszt z komina!
  ...i nie chodzi mi o te historie "medialnych ekologów", ale o zwyczajne zatruwanie środowiska przez kopaliny i "zakopaliny" - przez kilkadziesiąt lat rozwoju energetyki jądrowej żaden kraj/firma, słowem NIKT w realu nie pozbył się w bezpieczny sposób odpadów radioaktywnych.
  Co do historii o urządzeniach zdemolowanych przez wyłączanie z sieci - przypominam, że standardowo urządzenia elektryczne mają wyłączniki... po co? Jedyny sprzęt, który padł mi w ostatnich latach to był 20 letni TV z bloku wschodniego, a codzień wyłączam i ponownie włączam większość sprzętu rtv. Polecam urządzenia polskiego producenta na L.
 • #34
  sebjaw
  Poziom 10  
  Witam.

  Do mnie przemawiają poprosu zaoszczędzone pieniądze.

  ...i gniazda z wyłącznikiem Offline.

  (są na A... ...ukcjach)

  Pozdrawiam
  SJ
 • #35
  LuckyDj
  Specjalista - oświetlenie sceniczne
  Do mnie przemawia wygoda obsługi (jeden włącznik do komputera, korektora, wzmacniacza, dekodera i TV) Efekt cieplarniany itp są (niestety, albo i stety) na drugim miejscu...
 • #36
  arekb81
  Poziom 25  
  Ja wyłączam codziennie wieczorem i włączam po powrocie z pracy. Korzystam z "listwy" z wyłącznikiem. A wyłączam tylko sprzęty, które są z moim pokoju, bo nie lubię jak mi w nocy jakiś transformator buczy, albo piszczy przetwornica.
 • #38
  MiL999
  Poziom 26  
  Przeczytałem i z jednym nie mogę się zgodzić, że Commodore 64 to "komputer" :) To jest komputer przez duże K :)

  A tak poważnie to masz rację. Standby telewizora czy zegarek w mikrofalówce jest ok, bo pobiera nie dużo,tyle ile musi. Krew mnie zalewa na dekoder TV. Ja mam wytwór ADB od Multimedii i ciągnie 20W bez przerwy, niezależnie czy jest włączony czy wyłączony. Z tego co wiem w N jest taki sam. I gdzie tu logika? Przez takich konowałów którzy robią takie rzeczy czasem jestem za uregulowaniem tego ustawowo, bo przez ich lenistwo i chęć zaoszczędzenia na kosztach to my musimy za to płacić.
 • #39
  michcio
  Specjalista elektryk
  Te dekodery pewnie mają ciągle włączone HDD i stąd ten pobór prądu (a poza tym hałas!). Czy dysk nie mógłby włączać się tylko wtedy, kiedy jest potrzeba? Chociaż pewnie to przez VOD.
 • #40
  sebjaw
  Poziom 10  
  Witam
  Na temat oszczędności jeszcze można poczytać na stronie www.offline.net.pl w zakładce "O Produkcie"

  Wyłączajmy zbędne urządzenia i "stand by" !

  Pozdrawiam
 • #41
  tomybb
  Poziom 26  
  A ja chciałbym jeszcze zapytać o wpływ wyłączania urządzeń z sieci na ich żywotność - lepiej żeby było cały czas podłączone czy wyłączone całkowicie i włączane 3-4 razy w tygodniu? Wyłączanie z sieci bardziej szkodzi urządzeniom które mają zasilacz na przetwornicy, a jak z tymi które mają zwykły transformator - dla nich włączanie też może mieć niekorzystny wpływ?
 • #42
  lukashb
  Poziom 39  
  Panowie. Z dekoderami to jest tak, że podczas STBY jest wygaszony tylko wyświetlacz i odłączone EURO/HDMI/COMPONENT. Reszta elektroniki musi cały czas pracować po to by móc się zaktualizować automatycznie po rzekomym uśpieniu. Tak jest i będzie niestety cały czas. VOD swoją drogą, akurat one stoją na serwerze a na dysku jest tylko zakupiony film, tu ciągle filmy nie zgrywają się na dysk. Poprostu zamawiasz - poprzez sieć HFC dostajesz film i oglądasz go przez czas który zamówiłeś. Przesłanie takiego filmu przez sieć trwa bardzo szybko. Ale fakt faktem, że te dekodery to nie udana konstrukcja (i dla jednego dostawcy i dla drugiego). Pozdrawiam
 • #43
  MiL999
  Poziom 26  
  Zgadza się, te dekodery są zrobione niechlujnie. Na rynku dużo jest dekoderów w cenie 300 - 400zł, które w standby pobierają ok. 1W energii. Można? Można. I są to dekodery które potrafią nagrywać na dysk zewnętrzny, który sobie same włączają jeżeli jest taka potrzeba.
  A te od Multimedii czy N? Włączone są cały czas bo tak jest prościej i taniej, a za prąd i tak zapłaci klient. Typowe podejście.