Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv9658ea - 'wywala' mi sterownik ekranu nvlddmkm

23 Sie 2009 06:27 2824 7
  • Poziom 2  
    Od jakiegoś czasu zaczęło mi wywalać sterownik od grafiki "nvlddmkm.sys" a także pokazują się artefakty (w biosie wszystko gra), niekiedy zaraz po załadowaniu systemu że nawet nie moge uruchomić go do końca a nieraz mogę cały dzień pracować i nic się nie dzieje aż np. kiedy uruchomię jakiś film pod koniec dnia, mimo ze cały dzień nic się nie działo i tez oglądałem filmy czy gralem czy tez oglądałem jakieś filmy na YouTube. Przeinstalowałem system i bez zmian (nie ma znaczenia jakie sterowniki są zainstalowane - stare czy najnowsze) ciekawe jest to ze gdy odinstaluje stery i wszystko chodzi na standardowych sterach VGA to żadnego problemu nie ma. Nie wiem czy to już koniec karty graficznej, czy tez wina softu. Proszę jakiegoś fachowca o pomoc, nie wiem co zrobić, jak się upewnić czy to karta czy soft? Jeśli to karta to czy jest możliwość wymiany? Laptop ma 18 miesięcy, gwarancja nie aktualna i był zakupiony w UK.

CPU: intel core duo 2Gh
    RAM: 2Gh
    Grafika: Gf 8600m gs
  • Poziom 42  
    Sprawdź czy przypadkiem karta się nie przegrzewa - uszkodzone chłodzenie albo słaby docisk do procesora graficznego.
  • Poziom 2  
    11111olo napisał:
    Sprawdź czy przypadkiem karta się nie przegrzewa - uszkodzone chłodzenie albo słaby docisk do procesora graficznego.

Ok, tylko potrzebuje jakies wskazowki co do rozkrecenia, jakis schemat budowy tego laptopa.
  • Poziom 10  
    Zakup sobie przy okazji pastę chlodzącą. Później odkręć 6 śrubek pod baterią i cały zestaw naokoło odczep również 2 kabelki od wifi bodajże. Wyciągnij dysk, dvdromm. Później musisz podważyć delikatnie klawiature u góry przy panelu skrótów. Ma ona sporo zaczepów więc warto to zrobić kartą chipową. Jeżeli zrobisz to dokładnie panel zejdzie. Delikatnie odczep wszystkie taśmy. Powyciągaj 2 przewody z prawej strony jeden idzie na płytę główną drugi do matrycy a drugi do wifi. Później zdejmij plastik u góry pod panelem skrótów i podkręcaj wszystkie srubki na klawiaturze ja i również przy matrycy. Delikatnie zdejmij matrycę. Srubki warto sobie układać tak jak je odkręcałeś na osobnym stole. Jeżeli wszytko wlaściwie odkręcisz z lewej lub z prawej przyłóż kartę chipową i po rowkach zdejmij pokrywę. Poodkręcaj 2 panel z przodu guzik od wifi i wejścia od słuchawek i mikrofonu. Odłącz płytkę od dvd i tą od płyty z prawej strony musisz odręcić. Teraz wsadź kartę z lewej strony w okolicach wejść od monitora zewnętrznego usb itp. i od prawej strony podważ płytę gdy nieidzie nieciągnij na siłę byc może gdzieś przeoczyłeś jakąś śrubkę. Gdy podniesiesz płytę zdejmij radiator do grafy i później radiotor od procka i chipsetu. Wyczyść nałóż pastę zmontuj i zobacz co się będzie działo. Na moje oko to wstępny objaw zimnych lutów.

http://reparerpcportable.fr/le-demontage-dun-...bdd5fc9d65e4=d2e28ee110243f0a5bd7a273bce8a253
  • Poziom 14  
    Witam. Jak będziesz skręcał to z powrotem to dobrze dokręć radiatory aby mocniej ścisnęły BGA ;) jeśli problem będzie się powtarzał to zgraj dane z dysku zrób format i zainstaluj system z domyślnymi sterami następnie wystaw na aukcji i kup coś innego

Jeżeli dede22 ma rację co do zimnych lutów to dopiero początek problemów. Koszt serwisowania to około 250 - 350 zł a i tak nie wiadomo jak długo to podziała.
  • Poziom 17  
    Tak czy inaczej za niedługo czeka Cię reballing gpu / mostka.
    Po reballingu podziała długo, cena w Bielsku-Białej to 320 PLN.

pozdr
  • Poziom 32  
    j3drek napisał:
    Witam. Jak będziesz skręcał to z powrotem to dobrze dokręć radiatory aby mocniej ścisnęły BGA ;) jeśli problem będzie się powtarzał to zgraj dane z dysku zrób format i zainstaluj system z domyślnymi sterami następnie wystaw na aukcji i kup coś innego

Jeżeli dede22 ma rację co do zimnych lutów to dopiero początek problemów. Koszt serwisowania to około 250 - 350 zł a i tak nie wiadomo jak długo to podziała.

Niestety takie docisniecie zadko w DV'ach dziala, podgrzanie tak ale samo dociskanie nie bardzo:/ Jesli zdecydujesz sie na naprawe nie scibol 50zl taniej kosztem dluzszej gwaracji. Sporo firm robi ten reballing na chama i po 3 miesiacach masz to samo a gw jest np na miesiac. Pol roku to min, najlepiej kolo roku gw zeby bylo.. Mysle ze sprzedawac chyba szkoda, bo sprzedasz za mysle 750/800 zl w zaleznsci czy dodasz dysk a po naprawie za dajmy na to 300zl bedzie sporo wiecej wart.
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, nie zdziałam nic samodzielnie wiec postanowiłem oddać laptop do dobrego serwisu. Moim następnym komputerem nie będzie laptop a już na pewno nie HP, myślałem ze to solidny sprzęt i się zawiodłem.