Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PSC 1210 - problem z komunikacją w systemie XP

BodekS 04 Cze 2004 09:40 2517 4
  • #1 04 Cze 2004 09:40
    BodekS
    Poziom 2  

Ostatnio kupiłem nowe urządzenie wielofunkcyjne HP PSC 1210. Po zaistalowaniu sterowników i podłączeniu urządzenia do komputera system Windows Professional XP zgłasza, że urządzenie jest uszkodzone ale nie może rozpoznać urządzenia. W ogóle nie widzi go jako drukarki a kontrolerze magistrali szeregowej USB Root Hub na jednym z portów pojawia sie napis "nieznane urządzenie". Urządzenie jest fabrycznie nowe, wszystkie kontrolki zachowują się normalnie, ksero (niezależne od komputera) działa, nawet wydrukowała sie strona testowa ale komputer nie widzi drukarki :cry:
    Proszę o pomoc lub jakąkolwiek wskazówkę.
    W Windowsie XP jest zaisnstalowany servis Pack1.

Bodek

0 4
  • #2 04 Cze 2004 09:50
    Alcedo
    Poziom 23  

sprubój zainastalować oryginalne sterowniki w wersji angielskiej, nie te z płyty, tylko ściągnięte nowe z internetu.
    Jak to nie pomoze to sprawdź na innym komputerze czy da się zainstalować, oczywiście z systemem operacyjnym innym niz XP, najlepiej Win 98.
    No i w tym urządzeniu, żeby działało ksero, nie musi być urządzenie podłączone do komputera.
    Jak to sprawdzisz to daj znać.
    Pozdrawiam

0
  • #3 05 Cze 2004 10:09
    pointp
    Poziom 12  

Jesli podlaczasz pod USB to sugeruje tez postepowac DOKLADNIE tak jak pisze instrukcja czyli jesli jest najpierw wloz plyte potem podlacz drukarke to tak trzeba to zrobic. Po jednokrotnej instalacji trzeba usunac WSZYSTKO zeby robic nowa (tak jest w wielu hp) na stronie hp znajdziesz cos co nazywa sie hp removal tool czy jakos tak wlasnie sluzace do usuwania.

0
  • #4 05 Cze 2004 11:36
    Alcedo
    Poziom 23  

a i jeszcze jedna sprawa, miałem to u siebie, za każdym razem jak to użądzenie instalowałem, to port USB musiałem ręcznie instalować, ani myślała zrobić to drukarka sama, chociaż niby powinna.
    Teoretycznie cała instalacja tak powinna przebiegać, aby wszystko było zainstalowane automatycznie, często jednak tak nie jest.
    Sprawdź, czy drukarka sie nie zachowuje tak, jakby nie było portu USB.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam

0
  • #5 07 Cze 2004 08:55
    BodekS
    Poziom 2  

Wypróbowałem wszystko (łącznie z kilkakrotnym intalowaniem i deinstalowaniem nowych sterowników) i nic. W akcie desperacji kupiłem drugi kabel USB i poszło bez problemów. Poprzedni kabel kupiłem nowy w sklepie komputerowym. Podobno bardzo rzadko trafiają sie tego typu buble, a jednak............
    Straciłem kilka dni i troche nerwów ale przy okazji dokształciłem się z Windowsa XP.
    Dzięki za wskazówki 8) To wspaniale, że istnieje forum na którym ludzie bezinteresownie dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami i wiedzą o sprzęcie.

0