Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda accord 2005 ICTDI zapalona VSA (kontrola trakcji)

humanoid 23 Sie 2009 12:26 10957 8
  • #1 23 Sie 2009 12:26
    humanoid
    Poziom 2  

Witam forumowiczów..
    Od paru dni zapaliła mi się kontrolka trakcji (VSA),
    ABS działa normalnie (Podobno VSA i ABS steruje ten sam moduł). Czy ktoś ma pojęcie, gdzie może leżeć przyczyna? (wiem,wiem serwis i podłączenie do kompa,problem że mam daleko i brak czasu). Co można by sprawdzić wcześniej np.klocki? Jak można zresetować komputer (gdyż może to jednorazowy wybryk i błąd pozostał w pamięci komputera)?
    Czekam na jakiekolwiek sugestie w temacie i dziękuje za wszelkie porady.
    Pozdrawiam

• #2 25 Sie 2009 21:28
    farbka
    Poziom 2  

Witam.
    A Vsa Ci zapala sie razem z kontrolka od kontroli trakcji czy samo, masz jakies zmiany w pracy silnika i w osiągach autka ?

• #3 26 Sie 2009 22:01
    humanoid
    Poziom 2  

W hondach VSA to jest nazwa kontroli trakcji.Zapala się przy przekręceniu kluczyka w stacyjca razem z resztą kontrolek i zostaje zapalona (a powinna jak reszta reszta zgasnąć)
    Nie ma żadnych zmian w osiągach i pracy silnika,są w porządku.

• #4 16 Paź 2010 18:59
    lukasz1061
    Poziom 10  

witam kolegę mógłbyś napisać jak się skończyła sprawa z tym modułem vsa mam taki sam problem, idzie go naprawić czy odrazu do wymiany ??

• #5 17 Paź 2010 10:22
    humanoid
    Poziom 2  

No niestety wymiana.Z tego co wiem jest to wadliwy bubel wytworzony przez Boscha,nie znalazłem nikogo kto by mógł to zregenerować.Koszt u mnie z wymianą na
    używany moduł 800 euro i od roku działa bez zarzutu.Nowy zwykle oscyluje w granicach 6000zł więc warto szukać z drugiej ręki no i można próbować walczyć w serwisach o obniżkę.Pozdrawiam kolegę.

• #6 15 Sty 2011 14:28
    arsie
    Poziom 2  

witam mam honda z 2007 r 2.2 po lifcie i tez mam problem ta kontrolka vsa bład na kompie 66-1 udalo mi sie kupic uzywke bo nowa to ok 6 tys kosztuje we wtorek bede wymienial ale szukajac pompy znalazłem goscia ktory naprawia te modulatory za 800zl i daje roczna gwarancje

Dodano po 5 [minuty]:

ZM SERWIS OZORKÓW UL ZACHODNIA 5

• #7 15 Sty 2011 14:32
    milejow
    Poziom 42  

arsie napisał:
    witam mam honda z 2007 r 2.2 po lifcie i tez mam problem ta kontrolka vsa bład na kompie 66-1 udalo mi sie kupic uzywke bo nowa to ok 6 tys kosztuje we wtorek bede wymienial ale szukajac pompy znalazłem goscia ktory naprawia te modulatory za 800zl i daje roczna gwarancje

Dodano po 5 [minuty]:

ZM SERWIS OZORKÓW UL ZACHODNIA 5

Ten post to informacja czy pytanie???

Dodano po 57 [sekundy]:

VSA to nie kontrola trakcji a system kontroli stabilności auta, odpowiednik popularnego ESP.

• #8 15 Sty 2011 20:37
    arsie
    Poziom 2  

to jest adres tego warsztatu znajdz w wyszukiwarce

• #9 21 Sty 2011 10:20
    arsie
    Poziom 2  

Witam własnie wymieniłem pompe abs i jest ok, wszystko wynioslo mnie 650 zl polecam warsztat w łodzi wysoka 20 ARTBEX gosc naprawde zna sie na japonczykach i ma dobrego kompa

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME