Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX28LD1P i Stereo

akmes 04 Jun 2004 09:56 1816 5
    akmes
    Level 15  
    Witam.

Mam taki telewizor jak wyżej, podobno jest stereo ale w mojej kablówce żaden program tego nie wykrywa. Słyszałem że można podmienić procesor dzwięku MSP 3400 na MSP 3410 i bedzie ok. Czy ktoś coś wie na ten temat, czy to zadziała ??
    Telo
    Service technician RTV
    Jakie to jest chassis w kablówce nie wszystkie programy są w Stereo a podmiana scalaka ma sens bo ten MSP 3400 nie ma polskiego Nicamu ,należy też wejsć do trybu serwisowego i ustawić bity tak aby procesor widział tego scalaczka i odpowiedniu go ustawiał.
    akmes
    Level 15  
    chassis to Euro2L, wiem że nie wszystkie programy są stereo ale na innych TV np VIVA jest stereo a na tym Panasie nie. Co do trybu serwisowego to napewno w trybie 1 nie ma tych ustawień. Da się jakośgłębiej wejść w tryby serwisowe ??. Czy muszę coś przerabiaćpo podmianie tego scalaka czy wyprowadzenia sąidentyczne jak w MSP 3400??
    akmes
    Level 15  
    sorki za drugi post, wysłałem przez przypadek - wiem jak edytowac ale nie wiem jak usunąć :(
    Telo
    Service technician RTV
    Nie wiem dokładnie jak jest w Euro2L ja to robiłem w Euro2S nic nie przerabisz tylko musisz kupić scalak MSP w takiej obudowie jak masz ten orginalny,bo te układy występują w różnych obudowach i te bity ustawia się w trybie serwisowym nr.2 będąc już w trybie serwisowym nr.1
    akmes
    Level 15  
    A czy może być MSP 3415 ?? bo u mnie nie mają 3410 :). Podobno to zamiennik ale chciałbym się upewnić